Chojniczanka wygrała sparing z Drutex Bytovią [zdjęcia]

Monika Smól
Monika Smól
Sparing Chojniczanka - Bytovia zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1:0
Sparing Chojniczanka - Bytovia zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1:0 Monika Smól
W sobotę piłkarze Chojniczanki Chojnice wygrali 1:0 sparing z Drutex Bytovią Bytów. Pierwszoligowe drużyny spotkały się na boisku "Modrak" - na sztucznej nawierzchni.

Wynik spotkania ustanowił Rafał Grzelak, pokonując golkipera rywali w 29. minucie meczu. Kibice, którzy przyszli obejrzeć pierwsza rywalizację swojej drużyny od zakończenia rundy jesiennej, do końca meczu nie obejrzeli już więcej bramek. Gra toczyła się przy mroźnej pogodzie i na śliskiej nawierzchni.

Trener chojniczan, Mariusz Pawlak, w drugiej połowie wprowadził na boisko nowych graczy - zakontraktowanego już Macieja Kostrzewę oraz testowanego bramkarza Tomasza Loskę. 19-letni golkiper był ostatnio wypożyczony przez Górnika Zabrze do drugoligowego Nadwiślana Góra, z którym jesienią rozegrał 13 spotkań.

CHOJNICZANKA: Damian Podleśny (46. Tomasz Loska) Wojciech Lisowski, Damian Garbacik, Piotr Kieruzel, Przemysław Pietruszka - Maciej Rogalski, Paweł Zawistowski, Rafał Majtyka, Rafał Grzelak, Patryk Mikita Andrzej Rybski.
W II połowie zagrali także: Marcin Biernat, Przemysław Czerwiński, Łukasz Kosakiewicz, Dawid Machalewski, Maciej Kostrzewa, Jakub Mrozik, Bartłomiej Niedziela i Jacek Podgórski.

DRUTEX-BYTOVIA: Gerard Bieszczad - Krzysztof Bąk, Łukasz Wróbel, Adrian Chomiuk, Arkadiusz Czarnecki, Mariusz Kryszak, Jakub Serafin, Bartłomiej Poczobut, Mateusz Janeczko, Michał Jakóbowski, Janusz Surdykowski.
W II połowie zagrali także: Tomasz Laskowski, Marek Opałacz, Sergejs Kozans, Wojciech Wilczyński, Chris Jastrzembski, Artur Wojach, Michał Rzuchowski, Mateusz Janeczko, Bartosz Lachowicz, Kamil Wacławczyk, Charles Nwaogu i Mateusz Klichowicz.