MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Choroba nie zmusza do samotności - wkrótce dowiedzą się o tym mieszkańcy powiatu wąbrzeskiego!

Karina Knorps-Tuszyńska
Karina Knorps-Tuszyńska
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Grzegorz Dembiński
Mieszkańcy Wąbrzeźna oraz gmin: Ryńsk, Książki i Dębowa Łąka chorzy na stwardnienie rozsiane mogą wziąć udział w bezpłatnych spotkaniach z rehabilitantami, fizjoterapeutami, wyjazdach integracyjnych czy warsztatach z garncarstwa. Za kilka dni rusza rekrutacja!

Spotkania z rehabilitantem/fizjoterapeutą, psychologiem, wyjazdy rehabilitacyjne na hipoterapię, warsztaty kulinarne, rękodzielnicze, z garncarstwa w Wiosce Ginących Zawodów w Koronowie oraz wyjazdy integracyjne, m.in. do teatru mają zostać zorganizowane do końca maja przyszłego roku. Jak mówi Dariusz Kuna, twórca i koordynator projektu ze Stowarzyszenia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Ryńsk, w zajęciach tych będzie mogło wziąć udział trzynaście osób chorych na stwardnienie rozsiane wraz z dwunastoma osobami z ich otoczenia. Jak podkreślają realizatorzy projektu, jego głównym celem jest rozwój i wspieranie aktywności społecznej wśród osób chorych na stwardnienie rozsiane.

Aby skorzystać w przygotowanych zajęć, niezbędne jest posiadanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności oraz zgłoszenie chęci swojego udziału w projekcie w Urzędzie Gminy Ryńsk przy ul. Mickiewicza 21 w Wąbrzeźnie od poniedziałku, 8 czerwca w g. 8.15-15.15. Z uwagi na epidemię koronawirusa, urząd prosi o wcześniejszą informację telefoniczną o planowanym przyjściu.

Choć rekrutacja kończy się 19 czerwca 2020 r., warto się spieszyć, bo o uczestnictwie w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji można uzyskać u koordynatora projektu pod numerem tel. 781-037-450.

Realizatorem projektu "SM - lepsze jutro" jest Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Ryńsk. Na ten cel stowarzyszenie otrzymało grant współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi priorytetowej 11. Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność Działania 11.1 Włączenie społeczne na obszarach objętych LSR Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko - Pomorskiego na lata 2014–2020.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pasta jajeczna z awokado

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska