https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ciechocinek > To nie tylko rekordowy budżet, to również duże wyzwanie, bo miasto w tym roku czeka blisko czterdzieści inwestycji

(strz)
W ciechocińskim budżecie nie ma równowagi. Wydatki są wyższe niż dochody. Nie mniej zadłużenie jest niskie, bo nawet po wzięciu kredytu na likwidację deficytu, wyniesie ono trochę ponad 10 procent.

W budżecie zapisanych zostało 39 inwestycji o wartości kosztorysowej blisko 36 i pół miliona złotych, z których wiele zostanie zakończonych w tym roku. Na ich wykonanie miasto planuje wydać nieco ponad 12 milionów złotych.
Cóż to za inwestycje czekają uzdrowisko? Są wśród nich mniejsze i większe. Zaplanowano m.in. przebudowę i budowę nawierzchni kilku ulic: Kolejowej, Lipnowskiej (od Nieszawskiej do Wojska Polskiego), ul. Słońsk Górny (od ul. Mickiewicza do Słońskiej), Chopina, Matejki, Łokietka, Przedmiejskiej (pieszojezdnia), Brzozowej, Sportowej, Żytniej, Stawowej, Wojska Polskiego. Poza tym uzdrowisko czeka budowa i przebudowa oświetlenia ulicznego w kilku miejscach, zakończenie budowy pawilonów handlowych przy placu targowym, budowa fontanny w okolicy deptaku, budowa zaplecza socjalnego dla boisk z "Orlika" i mniejsze jak np. wymiana sprzętu komputerowego w magistracie.
Niektóre z zaplanowanych inwestycji rozpoczną się w tym roku, a zakończą w latach 2011-2013. Chodzi tu m.in. o przebudowę parkingu i pola namiotowego przy ul. Kolejowej (2011 r.), budowa ścieżek rowerowych (do 2013), budynku z 18 lokalami socjalnymi i 21 zwykłymi mieszkaniami przy udziale CTBS-u (do 2012 r.), renowacja terenów zielonych w obszarze historycznych parków miejskich oraz budowa tam infrastruktury turystycznej, rozbudowa i remont kina "Zdrój" (do 2012 r.).
Zaplanowane na początek tego roku wydatki budżetu uzdrowiska wynoszą ponad 37 milionów złotych, dochody natomiast to ponad 35 milionów złotych. Deficyt budżetowy wynosi więc około dwóch milionów złotych i zostanie pokryty nadwyżką budżetową z poprzednich lat (ponad 800 tys. złotych) oraz kredytem (1 mln 100 tys. złotych). - Budżet powstał z uwzględnieniem zdecydowanej liczby wniosków kierowanych przez radnych, szefów wydziałów urzędu i kierowników jednostek podległych - zapewniał burmistrz Leszek Dzierżewicz, podczas sesji budżetowej. Mimo to radni mieli szereg pytań, co do przedstawionej propozycji projektu budżetu. O niektórych napiszemy osobno.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
cały ten artykuł to jedna wielka kiełbasa wyborcza, co też ten burmistrz robi dla Ciechocinka?, tyle wspaniałych rzeczy i gdyby nie te drobne problemy, pracowałoby sie idealnie
G
Gość
dobre, to ostatnie pytanie bardzo mi się podoba i jest jak najbardziej trafne
c
cyrwi
Ciekawy jestem ile inwestycji będzie wykonywała firma, której szef występuje wspólnie z burmistrzem w sprawie karnej przed Sądem Rejonowym w Radziejowie o sygn. 86/07.
~Natalia~
dlatego też tyle razy mówiłam, że należy tę gazetę czytać pomiędzy wierszami
M
Maska
Znaczna część z tych inwestycji to niezrealizowane zapisy z budżetu ubiegłorocznego. Burmistrz ma poważne problemy z realizacją zadań budżetowych i tegoroczny go przerośnie. Ale przekonamy sie o tym dopiero po wyborach.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska