Ciechocinek. Uzdrowisko ma małych mistrzów województwa w pływaniu

(iga)
Mali mistrzowie zawodó w Bydgoszczy od lewej: Michał Kulpa i Oliwia Dziarska oraz zdibywca 5. miejsca Mikołaj Pasternacki Agnieszka Paczek
Dwoje zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Kurort w Ciechocinku zdobyło najwyższe tytuły na Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Pływaniu.

Zawody odbyły się w Bydgoszczy. Mistrzynią województwa kujawsko-pomorskiego na dystansie 50 metrów stylem klasycznym została Oliwia Dziarska, która zdobyła też brązowy medal na dystansie 50 metrów stylem dowolnym.

Wśród chłopców tytuł mistrza województwa wywalczył Michał Kulpa na dystansie 100 m stylem grzbietowym.

Ciechocinek - wiadomości

Piąte miejsce na tym samym dystansie zajął Mikołaj Pasternacki.

Bydgoskie zawody wchodzą w cykl korespondencyjnego wieloboju pływackiego, uważanego za Mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej. Za kilka dni poznamy oficjalny ogólnopolski ranking, ale już się mówi, że świetne wyniki Oliwii i Michała uplasują ich w pierwszej szóstce w kraju.

Trzymamy kciuki i gratulujemy świetnym młodym zawodnikom i Tomaszowi Sikorskiemu, ich trenerowi.