City Trail Bydgoszcz: rekord trasy na koniec cyklu [zdjęcia]

maz
Kolejna edycja City Trail jest już zaplanowana. Rozpocznie się w październiku, a Bydgoszcz znów będzie jednym z 11 miast, w których toczyć się będzie rywalizacja. citytrail.pl
Szósty bieg w Myślęcinku zakończył rywalizację w tej edycji cyklu City Trail w Bydgoszczy. Na najlepszych czekają już medale i nagrody.

W kategorii pań najlepsza była Aleksandra Brzezińska. To był jej trzeci start i trzecia wygrana. Tym razem 5-kilometrową pętlę pokonała w czasie 16:49, co jest jednym z najlepszych wyników w sześcioletniej historii City Trail w skali ogólnopolskiej (szybciej biegała tylko mistrzyni kraju w biegach przełajowych Dominika Napieraj - we Wrocławiu uzyskała czas 16:48). Brzezińska ukończyła trzy biegi w tej edycji, a do klasyfikacji generalnej potrzeba minimum czterech startów. W klasyfikacji generalnej po raz drugi z rzędu zwyciężyła więc Marta Szenk (druga w ostatnim biegu), a w czołówce znalazły się też Paulina Kulpa i Natalia Kożuchowska.

Najlepszy wśród panów był Vegard Danielsen. Norweg mieszkający w Polsce i regularnie startujący w cyklu pokonał trasę w czasie 15:38. Tym wynikiem zapewnił sobie wysokie, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Liderem tej edycji pozostał nieobecny na trasie ostatniego biegu Bartosz Kotłowski, a trzecie miejsce w „generalce” zajął Mikołaj Raczyński.

W ramach ostatniego biegu odbyły się także mistrzostwa Run Bydgoszcz - jednej z najliczniejszych grup biegowych w cyklu, a także tradycyjne biegi dla dzieci i młodzieży City Trail Junior. Linię mety minęły w sumie 592 osoby.

Oficjalna uroczystość rozdania nagród i medali cyklu City Trail z Nationale-Nederlanden odbędzie się 21 marca w Hali Artego
(początek o godzinie 18.00). Sklasyfikowane w cyklu są 633 osoby.

Dla wszystkich miłośników biegania mamy dobrą wiadomość. Kolejna edycja City Trail jest już zaplanowana. Rozpocznie się w październiku, a Bydgoszcz znów będzie jednym z 11 miast, w których toczyć się będzie rywalizacja.