Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
W tej edycji rozegrano sześć biegów. W ostatnim, wśród...

City Trail w Bydgoszczy już na mecie. Znamy zwycięzców [zdjęcia]

W tej edycji rozegrano sześć biegów. W ostatnim, wśród panów, zwyciężył Krystian Szymański ze Złotowa (15:51), który zapewnił sobie również wygraną w klasyfikacji generalnej. W tej edycji wygrał dwa biegi, dwa razy był drugi, raz piąty. Przy ustalaniu ostatecznego rankingu pod uwagę brane były cztery najlepsze starty.

- Pierwszy kilometr przebiegłem w czasie 2:50, czyli bardzo szybko jak na moje możliwości - opowiadał Szymański. - Chciałem sprawdzić, jak taka strategia się sprawdzi. Jak widać była skuteczna, bo wygrałem. Przed rokiem byłem w City Trail czwarty, w tym sezonie postawiłem sobie za cel podium, a skończyło się na wygranej. Cieszę się - dodał.
Szymański na mecie szóstego biegu był przed Piotrem Frydrychowskim (15:57) i Janem Poczewskim (16:02).

Wśród kobiet w ostatnim biegu najszybsza była Julia Koralewska. 5-kilometrową trasę pokonała w czasie 17:44. Drugie miejsce wywalczyła Daria Maik (17:47), a trzecia była Julia Afelt (18:22). W klasyfikacji generalnej zwycięstwo już w lutym zapewniła sobie Marta Szenk.

W biegu głównym pobiegło 532 zawodników, a w dziecięco-młodzieżowym 280. W całej bydgoskiej edycji sezonu 2018/2019 najliczniejszy był październikowy bieg - przyciągnął 604 dorosłych i 399 uczestników cyklu City Trail Junior.

Uczestników cyklu czeka jeszcze uroczyste podsumowanie sezonu, podczas którego wręczone zostaną medale (dla wszystkich, którzy pobiegli w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych. Gala odbędzie się 20 marca w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym (godz. 18:00).

Demi Vollering zwyciężczynią La Vuelta Femenina 2024. Kapitalne pożegnanie Polek

Pożar naczepy w miejscowości Polskie Stwolno w powiecie świeckim. Na miejscu strażacy

Bahamy: trzy polskie sztafety z bezpośrednią kwalifikacją olimpijską!