Ćma bukszpanowa – żarłoczny szkodnik
Ćma bukszpanowa to wyjątkowo niebezpieczny szkodnik. Działa niezwykle szybko, jest wybitnie żarłoczna i w jeden dzień potrafi całkowicie ogołocić cały żywopłot.
Dlatego też tak ważne jest codzienne dokonywanie przeglądu roślin, tak by jak najszybciej dostrzec pojedyncze larwy szkodnika i od razu przejść do działania. Tylko szybka reakcja pozwoli nam na uchronienie bukszpanu przed całkowitym zniszczeniem.
Ćma bukszpanowa – jak ją rozpoznać?
Jaja ćmy bukszpanowej są drobne, żółte, znajdować się będą na spodniej stronie liści. Z jaj wykluwają się gąsienice, które mają zielony kolor z czarnymi kropkami i paskami na grzbiecie.
Dzięki temu dobrze się kamuflują i nie sposób ich dostrzec na pierwszy rzut oka. Z czasem larwa staje się brązowa, a po fazie przepoczwarzenia staje się białym motylem ze skrzydłami z ciemniejszą obwódką. Warto zaznaczyć, że za zniszczenia odpowiadają gąsienice ćmy bukszpanowej, nie zaś motyle – te nie szkodzą roślinom.
Triki na ćmę bukszpanową
Chcesz zabezpieczyć swoje krzewy przed ćmą bukszpanową, a może twoje rośliny już zostały przez nią zaatakowane i chcesz się ich pozbyć? W naszej galerii znajdziesz opisy najlepszych trików, które pozwolą ci szybko pozbyć się problemu!