Co się będzie działo w Chojnicach w ramach Wielkiej...

  Co się będzie działo w Chojnicach w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

  Zdjęcie autora materiału

  Anna Klaman

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Krzysztof Ginter, szef chojnickiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  Krzysztof Ginter, szef chojnickiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ©Anna Klaman

  To będzie 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wczoraj w mieście rozwieszono plakaty. Przygotowania idą pełną parą, konkretne informacje dostępne są w sieci. W niedzielę koniecznie warto zajrzeć do hali Centrum Parku.
  Krzysztof Ginter, szef chojnickiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  Krzysztof Ginter, szef chojnickiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ©Anna Klaman

  Dotąd Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy była na Starym Rynku. Zmiana lokalizacji jest odważna, ale organizatorzy liczą, że korzystna. Pogoda raczej nie sprzyjała dużemu zainteresowaniu na świeżym powietrzu. Wolontariuszy spotkamy na ulicach, ale serce Orkiestry będzie w hali Centrum Parku.

  W przedsięwzięcie zaangażuje się 160 osób, nie wszyscy będą kwestować, część zajmie się sprawami organizacyjno-logistycznymi.
  Zbierający datki będą mieli oczywiście puszki, identyfikatory i ... orkiestrowe kominy na szyję chroniące przed chłodem. Początek w hali o godz. 10 - ruszy strefa dzieci z Honolulu, o 12 szkolenie z udzielenia pierwszej pomocy - OSP Nowa Cerkiew.

  O tej samej porze w Parku 1000-lecia Chojnicki Bieg „Policz się z cukrzycą”. Na pięciokilometrowej trasie jest już komplet miejsc, a na tę 2-kilometrową są jeszcze wolne miejsca. Od godz. 14.30 zaczyna się granie na scenie, najpierw wystąpią Pentasong - młodzi ludzie z Chojnickiego Centrum Młodzieżowego; 15 - pokaz tańca z Akademii Tańca Piętro Wyżej...Program dostępny jest w sieci, dodajmy, że m.in. o godz. 17 wystąpi „Pierwiastek z Trzech”, godz. 18 - MPDwa, 19 - Poblo z Trójmiasta, godz. 20 - światełko do nieba, które ma być niespodzianką, po nim usłyszymy zespół Papa D.  Będzie można zgłosić swój akces na honorowego dawcę szpiku, a także sklepik WOŚPz gadżetami. Dodatkowo od godz. 19.30 w pubie Vlad przy ul. Młodzieżowej impreza pt. Metalowa Orkiestra.

  A sobotę będzie WOŚP-owe Spotkanie z Kulturą. Wzorem był Człuchów. Wiceburmistrz Adam Kopczyński przyznaje, że p. Izabeli Odejewskiej, która organizuje licytację w Canpolu, nie uda się przebić. Ta chojnicka licytacja w ChCk-u zaczyna się o godz. 17. Organizatorzy wysyłali zaproszenia, namawiają też do udziału telefonicznie. Oczywiście, zaproszeni mogą się też czuć wszyscy chojniczanie, którzy mają ochotę sięgnąć głębiej do portfela. Będzie koncert Arka Buczka. Wystąpi też Chojnickie Studio Rapsodyczne ze swoją sztuką „Romeo i ...”. Za samo uczestnictwo w imprezie płacimy 50 zł na Orkiestrę.

  Fanty są przygotowane z myślą o lokalnych przedsiębiorcach i samorządowcach. Jest 37 różnych licytacji. Oczywiście nie obejdzie się bez Łosia „Finio”, pluszaka. Ochrzczono go pseudonimem burmistrza. Z roku na rok trafia do innego właściciela. Co jeszcze? Książki Jarosława Kreta z jego dedykacją, ale i też kolacja z nim w hotelu Notera. Zresztą, Kret poprowadzi w ChCK-u część licytacji. Być może ktoś skusi się i wywalczy tytuł honorowego burmistrza Chojnic na dzień 31 stycznia 2020 r.. To dzień setnych obchodów powrotu Chojnic do Macierzy.

  W czasie licytacji będzie poczęstunek, tzw. słodki stół. Kawa, herbata. - Jest to pierwsza taka impreza - mówi Kopczyński. - Liczymy, że uda się dzięki niej zwiększyć kwotę, którą zbiorą Chojnice. W ubiegłym roku było to 140 tys. zł, może teraz dobijemy do 160, 170 tys. zł. Cóż, przypomnę, że p. Izabela Odejewska zebrała w ub.r. podczas licytacji na Canpolu ponad 100 tys. zł.

  Stop Agresji Drogowej. Odcinek 5

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Wideo