- Mieszkańcy najczęściej zgłaszają nieprawidłowości w postaci blokowania wyjazdu z bramy, z posesji czy parkowania na całej szerokości chodnika. Zdarzają się również zgłoszenia dotyczące parkowania na miejscach inwalidzkich przez osoby nieuprawnione, a także na skrzyżowaniach, przejściach dla pieszych, na przystankach autobusowych i na zakazach zatrzymywania się - mówi Sylwia Dąbrowska, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Inowrocławiu.
Strażnicy zakładają blokadę na koło źle zaparkowanego auta albo wystawiają zawiadomienie.
Drobne wykroczenie jest dokumentowane fotograficznie, a kierowca otrzymuje za wycieraczkę informację o popełnieniu wykrocznia i o tym, ze powinien stawić się w Komendzie Straży Miejskiej lub wyjaśnić sprawę telefonicznie albo mailowo. W zależności od wykroczenia może być pouczony, otrzymać mandat karny, a w ostateczności sprawa może trafić do sądu.
Jeśli na koło auta założona została blokada, wówczas kierowca musi zadzwonić pod numer alarmowy SM w Inowrocławiu - 989 - i zgłosić dyżurnemu, gdzie znajduje się zablokowany pojazd. Na miejsce przyjeżdża patrol i wyjaśnia sprawę. Tu również może być zastosowane pouczenie, mandat lub wniosek do sądu o ukaranie.
Wysokość mandatów:
- auto pozostawione na na zakazie zatrzymywania się - 100 zł
- auto "zaparkowane" na skrzyżowaniu - 300 zł,
- parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnego - 800 zł.
- Z Pałuk na europejskie wybiegi modowe. Tak teraz mieszka i żyje Patrycja Sobolewska
- Niepełnosprawne bliźniaczki z gminy Inowrocław wzięły udział w niesamowitej sesji!
- Nietrzeźwi za kierownicami w powiecie inowrocławskim
- Kwiaty pod głazem upamiętniającym zamordowanych Kresowian
- W szpitalach brakuje krwi. Odbędą się krwiodawcze akcje
- Tak było na Jarmarku Nowalijkowym w Kruszwicy. Zdjęcia