Co za walka! Marcin Lewandowski ma brąz na mistrzostwach świata [zdjęcia]

Marcin Lewandowski przeszedł do historii. Biegacz Zawiszy jest pierwszym Polakiem, który zdobył medal mistrzostw świata na 1500 metrów.Afrykanie tak bali się morderczego finiszu Polaka, że od startu w finale narzucili szalone tempo. Wytrzymał je tylko Keniczyk Timothy Cheruiyot. Za jego plecami pozostali podzielili pozostałe dwa medale.Marcin Lewandowski był zdecydowanie najlepszym z Europejczyków, przegrał jeszcze tylko z z Taoufikiem Makhloufim z Algierii. Bydgoszczanin czasem 3:31.46 pobił rekord Polski na tym dystansie.ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z BIEGI I RADOŚCI BIEGACZA >>>Paweł Skraba
Marcin Lewandowski przeszedł do historii. Biegacz Zawiszy jest pierwszym Polakiem, który zdobył medal mistrzostw świata na 1500 metrów.