Zobacz wideo: Szczepienia w szkołach wciąż za mało popularne
300 plus można otrzymać na ucznia do ukończenia 20 lat, a jeśli ma on orzeczoną niepełnosprawność – to do ukończenia 24 lat.
- Wiek 20 i 24 lata liczy się rocznikowo co oznacza, że uczniowie ostatnich klas techników i liceów oraz uczniowie szkół policealnych także są uprawnieni do świadczenia, jeśli wiek odpowiednio 20. albo 24. rok życia ukończyli przed rozpoczęciem roku szkolnego w tym roku kalendarzowym. Świadczenie nie przysługuje zaś na dziecko studiujące - wyjaśnia Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.
Uczniowie spełniający kryteria wiekowe, którzy uczęszczają np. do liceum, technikum czy szkoły policealnej mają prawo do świadczenia 300 plus bez względu na to, czy ich kształcenie odbywa się w formie dziennej (stacjonarnej) lub zaocznej.
300 plus. Jak złożyć wniosek?
W tym roku wnioski można składać tylko elektronicznie:
- za pośrednictwem PUE ZUS,
- portalu Empatia lub
- bankowości elektronicznej.
Wniosek oprócz innych danych powinien zawierać numer rachunku bankowego, na który trafi wypłata świadczenia, adres mailowy i numer telefonu. Są to dane, które będą potrzebne do kontaktu w sprawie wniosku i ewentualnie do założenia profilu na portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS dla osób, które jeszcze swojego konta nie posiadają.
Nie przegap
