
Umiejętności
W CV powinniśmy chwalić się takimi umiejętnościami, które można sprawdzić w ramach rekrutacji. Jeżeli zadeklarujemy, że jesteśmy osobą punktualną, niewiele to wniesie do procesu rekrutacyjnego.
Warto natomiast chwalić się weryfikowalnymi umiejętnościami takimi, jak obsługa klienta czy umiejętności sprzedażowe.

Języki obce
Wymieniając języki, którymi władamy, powinniśmy posługiwać się nomenklaturą europejską (od A1 do C2). Informacja, że znajomość jest biegła lub podstawowa, niewiele powie rekruterowi.
Nie należy wymieniać języków, które znamy wyłącznie na poziomie komunikatywnym (poniżej A1). Tak niski poziom znajomości języka nie przyda się w pracy.

Dodatkowe umiejętności
W CV warto pochwalić się dodatkowymi umiejętnościami, np. posiadaniem prawa jazdy kat. B czy uprawnieniami do prowadzenia wózków widłowych. W tym miejscu dobrze jest podać datę zdobycia uprawnień (zwłaszcza w przypadku tych, które trzeba cyklicznie odnawiać).

Zainteresowania
Na końcu CV powinniśmy wymienić 3-4 zainteresowania. Muszą one być prawdziwe. W trakcie rozmowy na pewno wyjdzie na jaw, czy faktycznie interesujemy się danym tematem.
Na podstawie konwersacji o zainteresowaniach rekruter może zorientować się, czy potrafimy swobodnie rozmawiać oraz na jakim poziomie znajdują się nasze umiejętności komunikacyjne.
Zainteresowania nie powinny być ogólne. Jeżeli wpiszemy “książki”, niewiele to o nas powie, ale dużo większe wyobrażenie będzie miał o kimś, kto lubi czytać skandynawskie kryminały.
Wśród zainteresowań warto wymienić jedno oryginalne, o niecodziennie brzmiącej nazwie. Dzięki niemu możemy zapaść rekruterowi w pamięć.