Czas na wielki finał! Czterech mocnych kandydatów do mistrzostwa

maz
Arkadiusz Wojtasiewcz
Dwanaście turniejów za nami, czas na ostatni akcent 51. edycji turnieju Białego Misia. Na placu boju zostały cztery drużyny.

Szykuje nam się emocjonujący finał. Wydaje się, że bez zdecydowanego faworyta, z bardzo wyrównanym poziomem. Do walki o mistrzostwo Bydgoszczy staną dziś uczniowie SP 16, SP 37, SP 48 i SP 64.

To ekipy, które już wiele razy walczyły ze sobą w Białym Misiu, ale w tym roku nie miały okazji, by bezpośredniej skonfrontować swoją formę. W eliminacjach się nie spotkały, ale każda wystartowała dwa razy i dwa razy pokonała grupowych rywali. Punkty zdobyte w eliminacjach nie pozwalają jednak typować najmocniejszego z tej czwórki, bo finaliści mierzyli się z innymi przeciwnikami. We wtorek przekonamy się, kto najlepiej przygotował się do turnieju.

Przed finalistami piętnaście konkurencji, w których liczyć się będzie szybkość i dokładność wykonywania poszczególnych zadań. Za zwycięstwo w każdej maksymalnie można zdobyć 8 punktów (6 za drugie miejsce, 4 za trzecie i 2 za czwarte). Jeśli po zakończeniu turnieju między reprezentacjami będzie remis - rozegramy dodatkową konkurencję, wylosowaną z zestawu dla klas piątych.

Mistrzowskiego tytułu broni reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 16, która w minionym roku - w jubileuszowej edycji wygrała mistrzostwo Bydgoszczy, a potem jeszcze finał wojewódzki.

Teraz również szkoła, która zwycięży w finale Białego Misia, otrzyma przepustkę do etapu wojewódzkiego, w którym zmierzy się z najlepszymi szkołami z Torunia, Włocławka, Inowrocławia i Grudziądza.

Na wtorkowy finał, który rozegramy w hali „Łuczniczka”, serdecznie zapraszamy kibiców. Wasz gorący doping na pewno przyda się młodym sportowcom! Zawody zaczynamy o godzinie 16.30.