https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Czego oczekują mieszkańcy Ciechocinka? Wskazali osiemnaście zadań

Jadwiga Aleksandrowicz [email protected]
Jadwiga Aleksandrowicz
Zakończył się nabór projektów, które mogą być zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego. Do zagospodarowania jest 350 tys. złotych.

Budżet obywatelski to rodzaj konsultacji społecznych. Mieszkańcy wskazują zadania, których realizacji oczekują. Po ich weryfikacji zadania (projekty) zostają poddane głosowaniu. Te, które zdobędą najwięcej głosów, będą realizowane. Warunek - ich koszty muszą mieścić się w granicach budżetu obywatelskiego, czyli kwoty wyodrębnionej z budżetu miasta. Wynosi on obecnie 350 tys. złotych.

Czego oczekują mieszkańcy Ciechocinka? Wskazali osiemnaście zadań
Jadwiga Aleksandrowicz

Zakończył się etap składania projektów. Wpłynęło ich 18, w większości dotyczą zadań komunalnych (np. poprawy stanu ulic czy oświetlenia). Są także projekty inwestycyjne, na przykład dotyczące budowy przystani nad Wisłą z infrastrukturą sportową i turystyczno-gastronomiczną. Inny projekt dotyczący tego miejsca mówi o zagospodarowaniu terenu na miejską plażę.

Zaproponowano też budowę lodowiska w mieście, pola do mini golfa i placu u zabaw na osiedlu Królów.

Są też wnioski „zakupowe”, na przykład wyposażenia dla Harcerskiego Pogotowia Ratunkowego czy defibrylatorów, które byłyby w straży pożarnej i w hali sportowej. Zdaniem wnioskodawców przydałby się także sprzęt do filmowej rejestracji koncertów i festiwali organizowanych w mieście.

Czego oczekują mieszkańcy Ciechocinka? Wskazali osiemnaście zadań
Jadwiga Aleksandrowicz

- Jeszcze w tym tygodniu nasi pracownicy sprawdzą wnioski pod kątem formalnym i kosztorysowym - tłumaczy burmistrz Leszek Dzierżewicz. - Następnie zostaną one poddane głosowaniu przez mieszkańców, co potrwa dwa tygodnie i w połowie września powinniśmy wiedzieć, które zadania zdobyły najwięcej głosów i będą realizowane w przy-szłym roku. Być może niektóre ze wskazanych zadań znajdą się w konstruowanym budżecie miasta na przyszły rok - nie wyklucza burmistrz.

Głosować będziemy poprzez specjalne karty. Szczegóły wkrótce.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

K
KARAKAL

Nie ma rzeczy niemozliwych ...

W dniu 1 pazdziernika organizuje PREZENTACJE propozycji inicjatyw rozwojowych dla Ciechocinka, Raciazka i Nieszawy w ramach specjalnej stefy ekonomicznej. Prezentacje beda dotyczyc zagospodarowania brzegow rzeki Wisly, zbocza raciezkiego, rynku w Nieszawie oraz innych rozwiazan.

 Miasta te jak i gmina nie maja tak olbrzymich srodkow na inwestycje, ale sa korporacje i prywatni ludzie biznesu z kraju i zagranicy, ktorych do zainwestowania trzeba przekonac

G
Gość
Teren miasta przy przystani to raptem 25m a teren miejski jest w takim miejscu że budowa przystani to koszty w milionach zł a plaża na która by wydano miejskie pieniądze po przejściu tzw. Wysokiej wody przestała by istnieć. Cóż każdy ma prawo złożyć projekt kwestią jest tylko głosowanie jeżeli ten projekt przejdzie będzie musiałbyc zrealizowany chyba że wcześniej zostanie odrzucony z przyczyn formalnych.
G
Gość
W dniu 27.08.2016 o 07:53, Zaki napisał:

niektóre projekty są nie do wykonania..* Lodowisko - koszt przewyższą całkowitą kwotę budżetu obywatelskiego a jego późniejsze utrzymanie jest zbyt duże (zresztą temat już był przerabiany jakiś czas temu i upadł)* zagospodarowanie terenu na miejską plażę (na terenie zalewowym? gdzie logika?) czy budowa przystani odpada - teren gminy Raciążek.. Temat defibrylatorów jak najbardziej jestem za, szkoda, że nie wszystkie projekty zostały wymienione w artykule...

Logika-plaże są zazwyczaj na terenach zalewowych, tak jak większość miast lezących nad rzekami . Miejska plaża może być nad Wisłą na terenie gminy Ciechocinek i RZGW. W całym kraju miasta i gminy będąc nad rzekami starają się o to by uatrakcyjnić w ten sposób swoją ofertę rekreacyjną.

Z
Zaki

niektóre projekty są nie do wykonania..

* Lodowisko - koszt przewyższą całkowitą kwotę budżetu obywatelskiego a jego późniejsze utrzymanie jest zbyt duże (zresztą temat już był przerabiany jakiś czas temu i upadł)

* zagospodarowanie terenu na miejską plażę (na terenie zalewowym? gdzie logika?) czy budowa przystani odpada - teren gminy Raciążek..

 

Temat defibrylatorów jak najbardziej jestem za, szkoda, że nie wszystkie projekty zostały wymienione w artykule...

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska