Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Czego potrzebują mieszkańcy osiedli Strzemięcin i Mniszek w Grudziądzu?

Daniel Dreyer
Daniel Dreyer
Tylko trzy pomysły ze Strzemięcina i aż siedem projektów z Mniszka zgłoszono do Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego na 2021. Sprawdzamy jakie są to pomysły.

Mieszkańcy Strzemięcina do wydania w ramach GBO 2021 mają 280 tys. zł. Jaki mają wybór?

Strzemięcin

Dwa z trzech zgłoszonych pomysłów zostały wycenione na kwotę 120 tys. zł, czyli maksymalną dla zadań okręgowych.

Pierwszy z tych projektów to "Poprawa bezpieczeństwa i funkcjonalności drogi asfaltowej stanowiącej dojazd do budynków na osiedlach Rządz i Strzemięcin". Chodzi o oczyszczenie pobocza, ustawienie znaków, a przede wszystkim naprawienie około 200 m drogi od ul. Zachodniej w stronę ul. Śniadeckich.

Drugi strzemięciński projekt to "Poprawa bezpieczeństwa, estetyki oraz wizerunku punktów gromadzenia odpadów na os. Strzemięcin". Chodzi o montaż osłon pojemników na śmieci. Stanąć one mają przy blokach Korczaka 4, Śniadeckich 76 oraz Jackowskiego 48.

W ramach trzeciego projektu miałaby powstać plenerowa siłownia na "Górnym Strzemięcinie", przy ul. Jackowskiego. Sześć urządzeń, osiem stanowisk do ćwiczeń i ogrodzenie terenu kosztować ma niespełna 40 tys. zł.

Mniszek i Rudnik

Aż siedem projektów do wyboru mają mieszkańcy osiedli Mniszek oraz Rudnik. Wydać mogą 196,4 tys. zł.

Pierwszy z projektów w tym okręgu dotyczy ustawienia 15 latarni na części ulicy Malczewskiego, która nie jest oświetlona, a z której korzystają mieszkańcy, aby dojść do "dzikiej plaży" nad Rudnikiem. Koszt tej inwestycji szacowany jest na 118,7 tys. zł.

Także na oświetleniu ulicy, ale Gierymskiego, polegać ma następny projekt w Mniszku. Stanąć ma 9 latarni za 70,5 tys. zł.

Kolejny projekt na tym osiedlu to utworzenie "Zielonej klasy" na terenie Szkoły Podstawowej nr 11. Służyłaby ona nie tylko uczniom podczas lekcji, ale także mieszkańcom jako miejsce wypoczynku. Planowane jest ustawienie mebli, stacji pogody, czujnika jakości powietrza. Koszt to 88 tys. zł.

Zbudowanie rampy do jazdy na deskorolkach i rolkach, a dla młodszych dzieci linarium przy KS "Stal" - to kolejny pomysł. Warty jest 115 tys. zł.

Wśród propozycji poddanych pod głosowanie jest też remont chodnika i miejsc postojowych wzdłuż pawilonów handlowych na ul. Podhalańskiej. Szacunkowy koszt to 100,4 tys. zł.

Kolejny projekt dotyczy przesunięcia i renowacji chodnika na ulicy Droga Pomorska. Chodzi o to, aby trakt odsunąć od jezdni z zachowaniem rosnących przy niej drzew. To zadanie warte 120 tys. zł.

Jest też projekt dotyczący najmłodszych: wymiana pięciu piaskownic na placach zabaw: przy budynkach: Droga Mazurska 2A-D, Sportowców 6, i 10, Podhalańska 5 i 8. Piaskownice będą kosztowały ok. 40 tys. zł.

NA TEN SAM TEMAT PISALIŚMY:
Grudziądzki Budżet Obywatelski 2021. Prezentujemy zgłoszone projekty o zasięgu ogólnomiejskim

Głosowanie na finiszu

Przypomnijmy, że głosując mieszkańcy wskazują po dwa projekty osiedlowe. Czasu na to zostało już niewiele, bo głosowanie na Grudziądzki Budżet Obywatelski na 2021 r. trwa już tylko do 14 czerwca, wyłącznie na stronie internetowej www.gbo.grudziadz.pl.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska