11 listopada minie 70 lat od zamordowania przez Niemców Leona Barciszewskiego. Prawdopodobnie tego samego dnia zginął jego syn Janusz. Ciała ojca i syna nigdy nie odnaleziono, choć w "Ziemi Pomorskiej" (numer z 13 listopada 1945 r.) napisano, że nastąpi ekshumacja zwłok prezydenta Barciszewskiego i pogrzeb na Cmentarzu Bohaterów.
Żyją jeszcze osoby, których bliscy mogli mieć kontakt z Leonem Barciszewskim. Liczymy, że się odezwą. Przypomnijmy, że na łamach "Albumu" publikowaliśmy już wspomnienia i zdjęcia ze zbiorów Dutkiewicza.
Czekamy na wspomnienia
Podzielcie się Państwo z nami swoimi wojennymi wspomnieniami. Pokażcie zdjęcia z rodzinnych albumów. Opublikujemy je na naszych łamach. Zrewanżujemy się kompletem książek. Do wyboru są: "Album bydgoski" (7 tomów), "Album toruński" oraz książką "Most Królowej Jadwigi" (3 tomy).
Czekamy na Państwa telefony pod numerem 52 3263 215 oraz na maile pod adresem: [email protected].
Mogą też Państwo pisać do nas listy pod adresem: Gazeta Pomorska, ul. Zamoyskiego 2, 85-063 Bydgoszcz z dopiskiem "Wojenne wspomnienia".