https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

CZERSK Strzelali gole w Bawarii

ANNA KLAMAN
Czerska drużyna z kolegami z RPA
Czerska drużyna z kolegami z RPA
Drużyna MUKS "Razem" z Zespołu Szkół Specjalnych wygrała międzynarodowy turniej piłki nożnej Championskick. Jak cztery lata temu.

W turnieju w południowej Bawarii udział wzięło 16 zespołów. - Nasz zespół mógł zmierzyć się z Grecją, Węgrami, Francją, Szwajcarią, RPA i Niemcami - informuje Jarosław Fidurski, trener.
Już pierwszy mecz pokazał, że czerszczanie będą walczyli o najwyższe miejsca. Wygrana 12:0 z Węgrami z Mohacs była dobrym początkiem zawodów. W drugim meczu drużyna z Czerska spotkała się z Niemcami, ponownie wygrywając. Tym razem 1:0. Ostatni mecz rundy kwalifikacyjnej, również z Niemcami, zakończył się wynikiem 7:0. W ćwierćfinale czerszczanie rozegrali trzy spotkania, wszystkie wygrywając. Najpierw z zespołem Latterbach Runners Niemcy 4:0, następnie z Lindenhof Grashupfer Niemcy 6:1 i na koniec z Haus a.d. Brücke Niemcy 4:0. - Półfinał okazał się również łatwy - ocenia Fidurski. - Wygrana 5:0 z zespołem z Herzogsagmuhle dała nam prawo gry w finale.
Dopiero wówczas czerszczanie zmierzyli się z wyrównanym rywalem, z zespołem z Salonik Grecja. Wynik 2:0. W czerskiej drużynie grali: Rafał Szkatuła, Rafał Ossowski, Kamil Prochoń, Patryk Kałdowski, Błażej Jasnoch, Michał Wesołowski, Patryk Sturmowski,
Trener dziękuje gminie, Wiesławowi Gajlemu (Akcesoria meblowe) i Ryszardowi Ossowskiemu (Karolinka) za pomoc w pokryciu kosztów wyjazdu.

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska