Bydgoszcz i powiat bydgoski:
Kuba Ziołek - bydgoski muzyk, twórca świetnie przyjmowanego solowego projektu Stara Rzeka, gitarzysta, wokalista, multiinstrumentalista i kompozytor. Po raz drugi nominowany do Paszportu Polityki w kategorii muzyka popularna. Tym razem określany jako pewny zwycięzca.
Paweł Wodziński - reżyser, od września 2014 roku dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Zaprezentował publiczności w minionym roku kilkanaście spektakli z najwyższej półki. Do współpracy zaprasza najlepszych w swojej dziedzinie - między innymi duet Wiktor Rubin i Jolanta Janiczak. Zmienił oblicze Festiwalu Prapremier.
Zbigniew Pawłowicz - były szef bydgoskiego Centrum Onkologii, w tej chwili poseł PO. W trzy miesiące udało mu się zebrać ponad 140 tys. podpisów pod projektem obywatelskiej ustawy o powołaniu samodzielnego Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy.
Krzysztof Iwaneczko - zwycięzca ubiegłorocznej 6 edycji „The Voice of Poland”, student bydgoskiej Akademii Muzycznej. Swoim głosem i wykonaniem znanych przebojów zachwycił jurorów oraz widzów. Właśnie pracuje nad swoją debiutancką płytą.
Paweł Wojciechowski - lekkoatleta Zawiszy Bydgoszcz. Brązowy medalista mistrzostwa świata 2015 w Pekinie w skoku o tyczce. Jest mistrzem świata seniorów z roku 2011 oraz medalistą juniorskich mistrzostw świata i młodzieżowym mistrzem Europy.
Tomasz Herkt - trener koszykarek Artego Bydgoszcz. Pod jego wodzą Artego trzy razy z rzędu stawało na podium Tauron Basket Ligi Kobiet (w 2015 roku wicemistrzynie Polski. W 2014 i 2013 brązowe medalistki).
Żanetta Kaźmierczak, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Osielsku - to ona zaraziła mieszkańców pasją do nordic walking i aktywnego spędzania czasu. Dzięki niej w Żołędowie odbywają się ogólnopolskie zawody, a gmina stała się ważnym punktem na mapie naszego kraju. Dzięki jej zaangażowaniu osoby w każdym wieku mogą brać udział w bezpłatnych zajęciach z trenerami. Spotkania cieszyły się w ubiegłym roku takim zainteresowaniem, że trzeba było zwiększyć ich liczbę.
Regina Osińska - od 23 lat dyrektor Soleckiego Centrum Kultury. SCK znane jest m.in. z organizacji Ogólnopolskiego Festiwalu "Teatry po pracy", Festiwalu Filmowego Inspirowanego Poezją czy Europejskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych Osób Niepełnosprawnych. W SCK znane jest też z Galerii Homo Faber. Osińska zajmuje się też malarstwem, pisze eseje, limeryki i fraszki.
Powiat nakielski:
Benigna Olszewska - mieszkanka Szubina. Emerytowana nauczycielka i działaczka harcerska. Od lat prowadzi w Szubinie przytulisko dla dzieci z trudnych środowisk pt. "Kraina Uśmiechu". W 2015 r. - na wniosek uczniów Gimnazjum nr 1 w Szubinie, za działalność na rzecz dzieci uhonorowana została "Orderem Uśmiechu.
Agata Stachowiak - tancerka z Sadek. Od lat zachwyca swym tańcem zdobywając nagrody na prestiżowych konkursach. Na swoim koncie ma m.in. tytuły mistrza świata. 2015 r. był wyjątkowy w jej karierze. Pomyślnie przeszła casting do programu You Can Dance. Świetnie poradziła sobie podczas warsztatów tanecznych w Sewilli, które były nagrodą i dawały szansę na start w programie na wizji. Przebojem też przechodziła do kolejnych odcinków telewizyjnego show. Typowano ją na zwycięzcę programu.Niestety, kontuzja zniweczyła nadzieje na triumf,ale udział w programie przyniósł jej rozgłos. W rodzinnych Sadkach stała się gwiazdą.
Maciej Boinski - podróżnik z Nakła. W lutym 2015 r., po ponad 40 dniach wędrówki i przejściu ponad 800 km, zakończył marsz wzdłuż brzegu Warty. Była to jego druga wyprawa. Podczas pierwszej przeszedł wzdłuż brzegu Noteci. Witany na przystani w Nakle po pokonaniu Warty zapowiedział kolejną wyprawę- wzdłuż brzegu Wisły.
Michał Gacka - założyciel i dyrektor Niepublicznej Szkoły Muzycznej w Nakle. Z jego inicjatywy od dwóch lat odbywają w Nakle konkursy pianistyczne dla dzieci i młodzieży, na które przyjeżdżają utalentowani młodzi pianiści z całej Polski. Michał Gacka prowadzi też dwa nakielskie chóry: "Soli Deo" i "Nadzieję". Zespoły świecą triumfy na festiwalach w Polsce i poza granicami kraju. 2015 r. był dla zespołów szczególnie udany.
Paulina Trela - mieszkanka Szubina angażująca się w wiele akcji charytatywnych, mająca na swym koncie tytuł wolontariusza roku powiatu nakielskiego. W 2015 r.dwukrotnie - wiosną i jesienią - zorganizowała w Szubinie "Dzień dla życia". Dzięki tej inicjatywie wielu mieszkańców powiatu zarejestrowało się w bazie dawców szpiku kostnego, wypełniło oświadczenie woli o przekazaniu swoich organów po śmierci lub oddało honorowo krew.
Zachęcamy Państwa do udziału w kolejnej edycji plebiscytu „Człowiek roku”. Chcemy w ten sposób uhonorować osoby, które szczególnie przyczyniły się do rozwoju i promocji naszego regionu w rozmaitych dziedzinach.
Zgłoszone sylwetki powinny zawierać: imię i nazwisko, uzasadnienie, zdjęcie.
Można je przesyłać drogą elektroniczną na adres: [email protected], wpisując w temacie wiadomości „Człowiek Roku 2015 Gazety Pomorskiej” lub na formularzu dostępnym na naszej stronie internetowej.
Plebiscyt ma dwa etapy. Pierwszy - powiatowy - zakończy się wybraniem trzech osobowości z każdego powiatu. Laureaci przejdą do etapu regionalnego, w którym będą rywalizować o główny laur - tytuł „Człowieka Roku 2015 Gazety Pomorskiej” oraz miejsca drugie i trzecie.
Głosowanie w pierwszym etapie potrwa od 25 stycznia do 8 lutego, a głosowanie w drugim etapie od 12 do 22 lutego.