Cztery dni polska czołówka boksowała w Grudziądzu. Godlewski i Wichrowski w finałach [zobacz wideo]

Maryla Rzeszut
Kasjusz Życiński (Sako Gdańsk) odebral od starosty Marka Szczepanowskiego puchar za najładniejszą walkę finalową, która stoczył z Mateuszem Kowalczykiem (Carbo Gliwice) Maryla Rzeszut
Przez cztery dni toczyły się w Grudziądzu walki. Ponad 150 pięściarzy z prawie 60 klubów stanęło w ringu Startu do boju w III Rozgrywkach o Puchar Polskiego Związku Bokserskiego.
Patryk Godlewski (Boxing Chojnice, z lewej)  walczyl w finale z Romanem Szymańskim (PKB Poznań). Poległ, ale na podium obaj sobie gratulowali walki
Patryk Godlewski (Boxing Chojnice, z lewej) walczyl w finale z Romanem Szymańskim (PKB Poznań). Poległ, ale na podium obaj sobie gratulowali walki

W czwartek pojedynki eliminacyjne zakończyły się grubo po północy. W kolejne dni już nie było takiego maratonu, ale non stop trwały w ringu walki. W niedzielę spotkali się najlepsi - w finałach.

Z naszego regionu do finału dotarli tylko Patryk Godlewski (Boxing Chojnice), który w wadze 69 kg uległ 0:3 Romanowi Szymańskiemu z PKB Poznań. Walczył bardzo dzielnie, mimo rozbitego i krwiawiącego nosa, dotrwał do końca pojedynku, zadając rywalowi ciosy.

Drugim reprezentantem z województwa kujawsko-pomorskiego był w finale wagi +91 kg Artur Wichrowski (Spartan Toruń). Trenuje boks siódmy rok. Spotkał się z wicemistrzem Polski, Patrykiem Brzeskim (Champion Nowy Dwór Mazowiecki). Zdolny pięściarz z Torunia uległ Brzeskiemu 0:3, po zaciętej walce. Tomasz Stolarczyk, trener Spartana Toruń komentuje: - Turniej w Grudziądzu był bardzo ciężki, z uwagi na liczebność zawodników i poziom walk. Artur, żeby dojść do finału, stoczył trzy zwycięskie pojedynki, w tym z pięściarzem, z którym wcześniej dwa razy przegrał - Marcina Śmitko.

Za najlepszą walkę finałową uznano pojedynek Kasjusza Życińskiego (Sako Gdansk) i Mateusza Kowalczyka (Carbo Gliwice), w wadze 81 kg B. Wygrał gdańszczanin 2:1. Puchar wręczył pięściarzom Marek Szczepanowski, starosta grudziądzki.

Zadał cios zbyt nisko. Sędzia go zdyskwalifikował

(fot. Maryla Rzeszut)

Walkę finałową w wadze 81 kg A wygrał Igor Jakubowski z PKB Poznań, ale przez dyskwalifikację zawodnika z warszawskiego Feniksa - Mateusza Tryca, który - w ferworze walki - zadał cios zbyt nisko. Jakubowski zwinął się w ringu z bólu i przez pewien czas nie mógł się wyprostować. Sędzia przerwał pojedynek i zdyskawlifikował warszawianina, przy prostestach części kibiców.

Swoje pojedynki finałowe wygrali także: Arkadiusz Lubomski (Zatoka Braniewo) 2:1 z Danielem Tarką (Tygrys Elbląg) w wadze 46-49 kg.

Grzegorz Brynda (Kontra Elbląg) wygrał 2:1 z Grzegorzem Kozłowskim (Gwardia Warszawa) w wadze 52 kg, zaś Sylwester Kozłowski ze stołecznej Gwardii pokonał w wadze 56 kg Adila Aslanova (Sako Gdańsk).

Dawid Michelus (Sokół Piła) wygrał 3:0 z Mateuszem Ptasińskim (Magic Boxing Brzesko).
Waga 64 kg: Mateusz Kostecki (PKB Poznań) 2:1 z Rafałem Perczyńskim (Gwardia Warszawa)
Waga 69 kg: Tomasz Kot (Rushh Kielce) 3:0 z Mateuszem Kopcem (Feniks Warszawa)
Waga 75 kg: Tomasz Jabłoński (Sako Gdańsk) 2:1 z Kamilem Szeremetą (Hetman Białystok)
Waga 91 kg A: Michał Gerlecki (PKB Poznań) 3:0 z Dawidem Deikiem (Czarni Słupsk)
Waga 91 kg B: Michał Cieślak (Broń Radom) 3:0 z Hubertem Iwanowem (Feniks Warszawa)