Czwarty turniej dla "szóstki". Ta szkoła jest już w finale "Jestem Sprawny 2013"

(JP)
Już tylko dwa miejsca zostały w finale największych zawodów sportowych dla szkół podstawowych w Toruniu Lech Kamiński
Już tylko dwa miejsca zostały w finale największych zawodów sportowych dla szkół podstawowych w Toruniu. Czwarte w świetnym stylu wywalczyła wczoraj Szkoła Podstawowa nr 6.

Toruń Jestem sprawny 2013 SP6,SP13,Salezjanie

W tym turnieju nie było dyskusji. Gospodarze dominowali od początku do końca. Inaczej być nie mogło, skoro z 20 konkurencji wygrali aż 18, z czego osiem pierwszych z rzędu. Na półmetku rywalizacji mieli już prawie 30 punktów przewagi nad wiceliderem.

SP 16 większość punktów traciła po błędach technicznych, w tym aż 5 w torze przeszkód dla klas V. Za to klasy III uzyskały maksymalną ilość punktów, jako drugi rocznik w tegorocznej edycji.
O drugie miejsce rywalizowały Szkoła Podstawowa nr 13 i uczniowie ze Szkoły Podstawowej Salezjańskiej. "Trzynastka" szybko zyskała niewielką przewagę, która wahała się cały czas między 2 i 6 punktami.
Ale to trzecia w końcowej klasyfikacji SP Salezjańska wyrwała gospodarzom zwycięstwa w dwóch konkurencjach. Najpierw zwyciężyli uczniowie klas V w torze przeszkód, a potem IV-klasiści najdalej rzucali piłką lekarską.

"Szóstka" robi stałe postępy w Jestem Sprawny. Dwa lata temu szkoła odpadła w eliminacjach, przed rokiem była druga w turnieju eliminacyjnym i odpadła w półfinale. Wczorajsze zwycięstwo oznacza awans do grona najlepszych sześciu drużyn w Toruniu. Przypomnijmy, że po zmianie regulaminu nie ma już półfinałów i jedynie zwycięzcy eliminacji będą walczyć o prymat w mieście i dwa miejsca w finale wojewódzkim.

Zostały już tylko turnieje, choć oba odbędą się w okrojonej obsadzie. Ze względu na choroby uczniów ze startu wycofały się dwie szkoły. Dziś w hali Olimpijczyk staną w szranki jedynie SP 14 i SP

Składy drużyn w środowej "Gazecie Pomorskiej" - wydanie toruńskie.