Dawid Konarski i Patryk Ośmieła triumfują w turnieju Mondi

Migawka z półfinału Wołoszuk/Ilewicz - Konarski/Ośmieła (1:2). Dawid Konarski wystawia piłkę Patrykowi Ośmiele Sławomir Wojciechowski
W sobotę i niedzielę w Ośrodku Wczasowym "Deczno" w Sulnówku rozgrywany był XI Ogólnopolski Turniej Siatkówki Plażowej o puchar Burmistrza Świecia i Nagrodę Mondi. Zakończył sie on zwycięstwem eksportowej pary ze Świecia Patryk Ośmieła/Dawid Konarski.

Turniej Mondi w siatkówce plażowej

Turniej Siatkówki Plażowej o puchar Burmistrza Świecia i Nagrodę Mondi. Zakończył sie on zwycięstwem eksportowej pary ze Świecia Patryk Ośmieła/Dawid Konarski.
W poprzednich latach głównym sponsorem tego turnieju była firma Lumifil. Jednak po jej rezygnacji tym razem siatkarze grali o nagrodę Mondi. Zwycięska para otrzymała czek o wartości tysiąca złotych.
W tegorocznej edycji zagrało tylko 11 drużyn. W sobotę odbyły się eliminacje, które wyłoniły siedmiu finalistów. Ósmym została para, która w tym roku zdobyła Grand Prix Świecia, czyli Patryk Ośmieła/Dawid Konarski.
I to właśnie świecki duet okazał się najlepszy, chociaż droga do zwycięstwa była bardzo trudna. Większość spotkań Ośmieła/Konarski rozstrzygali w tie-breakach. Najwięcej sił świecianie stracili w półfinale, gdzie zmierzyli się z Tomaszem Wołoszukiem i Piotrem Ilewiczem (Gzella Osie). Mecz ten, ze względu na dramaturgię, okrzyknięto przedwczesnym finałem. Wołoszuk/Ilewicz w decydującym trzecim secie prowadzili nawet trzema punktami, ale finisz należał do zawodników ze Świecia. Wygrali oni ostatecznie tie-break 15:13. I awansowali do finału, gdzie spotkali się z olsztynianami Bartoszem Mariańskim i Maciejem Budzińskim. Tuż przed rozpoczęciem pojedynku urazu doznał Patryk Ośmieła. Jednak przezwyciężył ból i zagrał. Ośmieła/Konarski wygrali 1. seta na przewagi 27:25. W drugim lepsi byli siatkarze z Olsztyna (21:15). Tie-break do połowy był wyrównany, potem górą byli świecianie. Ostatecznie wygrali oni 15:11, a cały finał 2:1. Patryk Ośmieła i Dawid Konarski po raz drugi w historii tryumfowali w tym turnieju.
W meczu o 3. miejsce Tomasz Wołoszuk/Piotr Ilewicz pokonali bydgoską parę Dariusz Bonisławski/Rafał Szopiński 2:0.
Cztery najlepsze pary otrzymały nagrody pieniężne oraz puchary. Turniej zorganizował Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu.