Dawid Maciejewski (Start Grudziądz) zdobył złoto w Srebrnej Łódce

(marz)
Dawid Maciejewski (Start) wygrywa walkę i złoty medal w wadze 52 kg. W finale pokonał Fabiana Szmida ze Śląska. nadesłane
W XXX Międzynarodowym Turnieju Bokserskim o Srebrną Łódkę im. Stanisława Ambroziewicza w Łodzi startowało trzech grudziądzan. Najlepiej spisał się Dawid Maciejewski. Wygrał finał.

W Międzynarodowym Turnieju Bokserskim o Srebrną Łódkę startowało 107 zawodników z całej Polski oraz z Białorusi i Litwy.

Grudziądzki Start reprezentowało trzech młodych pięściarzy: Dawid Maciejewski, Patryk Antochowski i Kamil Górski.

Największy sukces odniósł Dawid Maciejewski: wywalczył złoty medal w wadze 52 kg. W finale pokonał Fabiana Szmida ze Śląskiego Okręgowego Związku Bokserskiego.

Grudziądz wiadomości

Na ringu grudziądzkim też będzie się sporo działo. Zaplanowane są trzy zawody bokserskie: eliminacje strefowe do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży chłopców (2-3 czerwca), rozgrywki o Puchar Polskiego Związku Bokserskiego Grand Prix seniorów (14-17 czerwca), turniej kwalifikacyjny do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży dziewcząt (21-24 czerwca).

* Miejski Klub Sportowy Start prowadzi nabór chłopców i dziewcząt do sekcji podnoszenia ciężarów (rocznik 1997-2000) oraz sekcji bokserskiej (rocznik 1997-1999) Treningi odbywają się na obiektach MKS Start przy ul. Konarskiego 36 od poniedziałku do piątku, od godz. 16. Zapisy chętnych u trenera Mariusza Sułeckiego i Adama Tomasika.