Wisła popłynęła po medale. Po raz pierwszy w historii jest na podium w "generalce"

MARYLA RZESZUT
O tym, że ostatecznie zdobyli srebro, a nie złoto, musiał rozstrzygnąć zapis z fotokomórki. Dla nas i tak są złoci! Od lewej: Michał Granica, Bartłomiej Grochowski, Igor Jęziorski i Paweł Lipowski - "czwórka” KW Wisła. KWWisła
Trzy srebrne i brązowy medal wywalczyli grudziądzanie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Po raz pierwszy w historii KW Wisła atakuje podium w drużynowej klasyfikacji generalnej.

Miały być medale. I były. A dwie grudziądzkie osady złoto przegrały o minimalne ułamki sekund. To różnice gołym okiem niezauważalne. Wykrywa je zapis z fotokomórki.
Jest niedosyt - że dwa złota były już niemal w rękach wioślarzy grudziądzkich. Ale i ogromna radość, że KW Wisła Grudziądz wysunęła się w drużynowej klasyfikacji generalnej na 3. miejsce w Polsce. Z dorobkiem 265, 03 pkt. Po takich potęgach wioślarskich, jak Lotto Bydgostia WSG (791 pkt) i WTW Warszawa (421 pkt).
Cenne punkty zdobyli w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Kruszwicy gru-dziądzcy wioślarze, szkoleni w klubie, a wywodzący się z klas sportowych Gimnazjum nr 6.
Zaczęli od srebra
Srebrny medal wywalczyła "czwórka" dziewcząt w składzie: Katarzyna Malinowska, Dorota Grzebińska, Marta Galla i Paulina Pyrzewska.
W konkurencji "dwójek" Dominika Lipowska i Aleksandra Mioduszewska dopłynęły do mety jako trzecie i zdobyły brązowe medale.
Niebywałe emocje towarzyszyły rywalizacji "czwórek" chłopców. Startowały w nim dwie osady Wisły, obie w finale B. Ekipa: Michał Pankowski, Jarosław Mogiłko, Kamil Kilkowski i Jakub Suchoparski zajęli 6. miejsce. Wkrótce druga osada, płynąca w składzie: Igor Ję-ziorski, Paweł Lipowski, Bart-łomiej Grochowski i Michał Granica stoczyła niesamowitą walkę o złoto. Ścigali się wręcz do ostatniego milimetra! Obie osady wpadły na metę jednocześnie, ale zapis z fotokomórki miał rozstrzygnąć, która o ułamki sekund szybciej...
Grudziądzanie mieli nadzieję na złoto. Niestety, sędziowie uznali, że osada Wisły była druga. Przegrać tak minimalnie to znaczy - dorównać mistrzom, najlepszym w Polsce. Brawo!
"Ósemka" też prawie złota
Podobnie dramatyczny przebieg miał finałowy bieg "ósemek" dziewcząt. Grudziądzanki bez kompleksów, do samego końca, ścigały się z osadą Lotto Bydgostii WSG. Minimalnie przegrały, zaledwie o 0,48 sekundy. Złoto było tuż... Musiały zadowolić się srebrem: Martyna Chojnowska, Nikola Gross, Katarzyna Malinowska, Dorota Grzebińska, Marta Galla, Paulina Pyrzewska, Dominika Lipowska, Aleksandra Mioduszewska i sterniczka Martyna Pasterska.
Dobre, 5. miejsce w finale A zajęli w kategorii "dwójek" podwójnych Bartosz i Filip Leszczyńscy.
Także w wyścigu "czwórek" osada w składzie: Łukasz Dąbrowski, Damian Kukla, Jarosław Łukaszewski i Szymon Liedtke zajęła 2. miejsce w finale B (czyli 8. lokata).
A jak zaprezentowały się grudziądzkie "jedynki"?
Startowało 4 naszych wioślarzy. Najlepiej wypadł Witold Szczepański, zajmując 3. miejsce w finale B (9. lokata). Bartosz Leszczyński dopłynął do mety jako 3. w finale C (15. miejsce), a jego kuzyn Filip wygrał finał C (13. lokata). Z kolei Maksym Poliński był 3. w finale D (21. miejsce).