Debiut Zatówki (Olimpia/Unia Grudziądz) w Superlidze - pokonał Sucha! Grudziądz zdobył Lębork

(marz)
Zwycięska Olimpia/Unia Grudziądz. Od lewej: Tomislav Kolarek, Patryk Zatówka i Patryk Chojnowski. Maryla Rzeszut
Grudziądzka drużyna wygrała w Lęborku mecz z Pogonią. Znakomicie otworzył go debiutujący w meczu Superligi - Patryk Zatówka, junior Olimpii/Unii. Wygrał z liderem gospodarzy Bartoszem Suchem - jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego tenisa stołowego.

(fot. Maryla Rzeszut)

POLTAREX POGOŃ - OLIMPIA/UNIA 0:3
OLIMPIA/UNIA: Zatówka, Chojnowski, Kolarek

Wyniki: Bartosz Such - Patryk Zatówka 2:3 (-11,7,5,-7,-13), Jakub Perek - Patryk Chojnowski 0:3 (-7,-20,-4), Marek Prądziński - Tomislav Kolarek 1:3 (-11,-6,7,-6)

Patryk Zatówka, junior Olimpii/Unii gra na coraz wyższym poziomie. Niedawno zakwalifikował się do II Letnich Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Nankin w Chinach. Gra też w reprezentacji Polski do lat 18.

Wykorzystał szansę na potwierdzenie swojej wartości we Wschodzący Białystok Superlidze. Nie mógł przyjechać do Lęborka lider Olimpii/Unii, Huang Sheng Sheng. Zastąpił go rezerwowy Zatówka. Tak skutecznie, że pokonał niedawnego lidera grudziądzkiej drużyny, obecnie w Pogoni - Bartosza Sucha.

Nikt nie wróżył Zatówce pokonania Sucha! A jednak junior od początku grał dobrze. Wygrał 1. seta. Such zorientował się, że nie ma żartów i wygrał dwa kolejne sety. Prowadził w setach 2:1. Zatówka nie zamierzał kapitulować. Doprowadził do tie breaka. Po wyrównanej walce pokonał Sucha 3:2.

Chojnowski i Kolarek też wygrali

W 2. partii Patryk Chojnowski w 3 setach rozprawił się z niezłym w tym sezonie Jakubem Perkiem.
Ostateczny wynik meczu ustalił kapitan, Tomislav Kolarek. Pokonał Prądzińskiego 3:1.
Mecz zakończył się zwycięstwem Olimpii/Unii 3:0.

Olimpia/Unia ma na koncie 26 pkt i jeszcze 2 zaległe mecze. Zajmuje 3. miejsce, za Bogorią i Kolping Frakiem Jarosław.