Decydowała ostatnia minuta. Piłkarze FC zdobyli medal dla Torunia!

To pierwszy w historii medal dla toruńskich piłkarzy halowych
To pierwszy w historii medal dla toruńskich piłkarzy halowych SłAwomir Kowalski / Polska Press
Ambicja całej drużyny i bramka Krzysztofa Elsnera na 47 sekund przed końcem meczu dała FC Toruń historyczny medal w Futsal Ekstraklasie.

Piast Gliwice - FC Toruń 2:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Maciej Mizgajski (4.19), 2:0 Krzysztof Piskorz (24.37), 2:1 Michał Suchocki (3.’02), 2:2 Krzysztof Elsner (39.13)

Aby to torunianie mogli cieszyć się z brązowego medalu musieli w niedziele ugrać choćby punkt. Piast także miał jeszcze szanse na podium, choć w rundzie finałowej nie wygrał ani razu. I nie przełamał tej passy w meczu z FC, choć prowadził już 2:0 na początku drugiej połowy.

FC mógł brąz przypieczętować już przed tygodniem w Toruniu, ale nie udało się pokonać Gatty Zduńskiej Woli. Tym razem nie zmarnowali szansy. Po przerwie najpierw kontaktowego gola strzelił Michał Suchocki i w ostatniej minucie remis zapewnił Krzysztof Elsner.

Do medalu drużyny FC dołoży jeszcze koronę króla strzelców Futsal Ekstraklasy. Marcin Mikołajewicz ma na koncie 30 trafień. Do zakończenia rozgrywek została jedna kolejka. FC sezon zakończy w Chorzowie, a ostatni mecz w Bielsku-Białej Rekordu z Gattą rozstrzygnie losy mistrzostwa.

Brązowy medal to wielki sukces młodego klubu, który powstał trzy lata temu na gruzach Marwitu. Od razu w pierwszym sezonie wywalczył awans, a w debiucie w Futsal Ekstraklasie zajął 5. miejsce. Medal jest także wielkim sukcesem trenera Klaudiusza Hirscha, który po tym sezonie żegna się z FC Toruń.