Delecta Bydgoszcz nie zagra w Final Four Pucharu Polski

JAKUB STYKOWSKI, [email protected]
Andrzej Muszyński/archiwum
Delecta Bydgoszcz by awansować do turnieju finałowego Pucharu Polski musiała dziś pokonać ZAKSę Kędzierzyn-Koźle 3:0 lub 3:1. Udało się wygrać tylko seta.

Delecta Bydgoszcz - ZAKSA Kędzierzyn Koźle 1:3

Przypomnijmy, że do turnieju finałowego, który odbędzie się w Rzeszowie, awans uzyskał zespół mający lepszy bilans w dwóch ćwierćfinałowych meczach. Pod uwagę brane były najpierw zwycięstwa, potem lepszy bilans setów wygranych do przegranych, a w ostateczności wyższy stosunek małych punktów zdobytych do straconych.

Kto zdobędzie tytuł Sportowca Regionu 2011?

Bydgoszczanie walcząc o awans do kolejnej fazy rozgrywek walczyli bardzo ambitnie. Po przegranej w Kędzierzynie-Koźlu 1:3 dziś we własnej hali również postawili się wyżej notowanemu przeciwnikowi.

W pierwszej partii gra była bardzo wyrównana, ale w końcówce podopieczni Piotra Makowskiego mieli problemy z przyjęciem. Efektem czego po punktowej zagrywce Rouziera było 24:22 dla przyjezdnych. Po chwili był jednak remis, bowiem skutecznym atakiem popisał się Konarski, a w aut piłkę posłał Rouzier. W ważnym momencie dało o sobie znać doświadczenie Zagumnego, a później trzecią piłkę setową wykorzystał już Rouzier.
W drugim secie nasi siatkarze spisywali się znakomicie. Już na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:3, a swoją przewagę utrzymywali przez dalszą część trwania tej partii (13:7, 16:11, 22:16) i ostatecznie wygrali do 18.

Wiadomości siatkarskie z regionu

Już na pierwszej przerwie technicznej w trzecim secie górą byli kędzierzynianie (8:5). Bydgoszczanie zdołali wyrównać (15:15), ale później stracili 4 punkty z rzędu i nie zdołali odrobić już strat. Drugi wygrany set przez ZAKSę oznaczał awans tego zespołu do finałowego turnieju Pucharu Polski. Trener przyjezdnych Krzysztof Stelmach dał więc w kolejnym secie pograć zmiennikom. Na parkiecie pojawili się Pilarz, Warda, Witczak i Popełka. Mimo to goście pewnie wygrali czwartego seta z rozbitym zespołem Delecty.

Awans do final four poza ZAKSĄ uzyskały zespoły z Bełchatowa, Rzeszowa i Jastrzębia.

Delecta Bydgoszcz - ZAKSA Kędzierzyn Koźle 1:3 (24:26, 25:18, 23:25, 14:25)
DELECTA: Masny, Konarski, Jurkiewicz, Wrona, Antiga, Wika, Dębiec (libero) oraz Siltala, Lipiński, Owczarz.
ZAKSA: Rouzier, Zagumny, Kaźmierczak, Gladyr, Kapelus, Ruciak, Gacek (libero) oraz Pilarz, Warda, Witczak, Popelka.