(STYK)
został wybrany MVP meczu.
został wybrany MVP meczu. Jarosław Pruss
Delecta Bydgoszcz udanie rozpoczęła nowy sezon w rozgrywkach PlusLigi. Nasz zespół pewnie pokonał na wyjeździe AZS Politechnikę Warszawską.

AZS Politechnika Warszawska - Delecta Bydgoszcz 1:3 (15:25, 20:25, 25:19, 13:25)
DELECTA: Konarski, Lipiński, Jurkiewicz, Wrona, Wika, Antiga, Dębiec (libero) oraz Siltala, Gradowski, Owczarz.

Początek pierwszego seta był wyrównany. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzili nawet gospodarze - 8:7. Z biegiem czasu zaczął funkcjonować bydgoski blok, skutecznie w ataku grali Konarski i Antiga, dzięki czemu Delecta zdołała wysforować się na pewne prowadzenie 18:12, którego nie oddała do końca.

Przeczytaj też: AZS Politechnika Warszawska - Delecta Bydgoszcz - zapis relacji na żywo .

Podobny przebieg miała druga partia. Po serii błędów Konarskiego był remis po 13. Nasz atakujący przełamał się jednak, ponadto punkt atakiem zdobył Wika, a Wrona popisał się asem serwisowym. AZS próbował odrabiać straty, wyróżniali się Grzegorz Szymański i Maciej Krzywiecki, mimo to warszawianie przegrali do 20.
Trzecią odsłonę meczu lepiej rozpoczęli bydgoszczanie, którzy prowadzili 6:3. Szybko jednak roztrwonili swoją przewagę i wynik oscylował w okolicach remisu do drugiej przerwy technicznej. W końcowe dzięki w głównej mierze świetnej postawie Szymańskiego AZS odskoczył i odniósł zwycięstwo. To jednak nie załamało podopiecznych debiutującego w roli trenera Delecty Piotra Makowskiego. Wręcz przeciwnie, prowadzony przez jego zespół od początku czwartego seta dominował na parkiecie i nie pozwolił sobie na chwilę dekoncentracji. Dzięki zwycięstwu Delecta została pierwszym liderem rozgrywek PlusLigi.