Delecta Bydgoszcz przegrała w Jastrzębiu

(emka)
Jarosław Pruss
Bydgoscy siatkarze oddalili się w środę od awansu do półfinału rozgrywek Plus Ligi. Mimo, że na parkiecie rywala prowadzili 2:0 ulegli gospodarzom 2:3. W rywalizacji do trzech zwycięstw Jastrzębski Węgiel prowadzi zatem z Delectą 2:1.

Mecz - podobnie jak drugie spotkanie w Bydgoszczy - rozpoczął się znakomicie dla podopiecznych Piotra Makowskiego. Po dramatycznej walce pierwszego seta goście wygrali 28:26. W drugim Delecta poszła za ciosem i pokonała rywala ze Śląska 25:22. Niestety, kolejne partie należały już do gospodarzy, choć w czwartym i piątym secie nasza drużyna stawiała opór do samego końca. W decydujących momentach Delekcie brakowało jednak albo szczęścia (wiele spornych sytuacji sędziowie rozstrzygali po analizie zapisu wideo), albo umiejętności. W rywalizacji do trzech zwycięstw Jastrzębski Węgiel prowadzi więc 2:1 i jeśli w czwartek (godz. 18) wygra z bydoszczanami awansuje do półfinłu rozgrywek siatkarskiej Plus Ligi.

Jastrzębski Węgiel - Delecta Bydgoszcz 3:2 (26:28, 22:25,25:20,26:24,16:14)
JASTRZĘBSKI WĘGIEL: Łasko, Margarido, Bartman, Kubiak, Holmes, Gawryszewski, Rusek (libero) oraz Bontje, Bożko, Nemer, Violas.
DELECTA: Antiga, Masny, Cerven, Konarski, Wika, Jurkiewicz, Dębiec (libero) oraz Siltala, Gradowski, Wrona, Lipiński.

Wyniki pozostałych środowych, ćwierćfinałowych spotkań: AZS Politchnika Warszawa - PGE Skra Bełachatów 0:3 (-14,-16,-23). Stan rywalizacji 0:3 i awans Skry do półfinału; Fart Kielce - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (20,-19,-17, 23,-12) - 0:3; Tytan AZS Częstochowa - Asecco Resovia Rzeszów 1:3 (-17,-23,22,-13) - 0:3.

Więcej o meczu w czwartkowym, papierowym wydaniu "Pomorskiej".