
Dwór z Suchedniowa w serialu "Dewajtis"
Odwiedziny filmowców w Tokarni to zawsze wielkie przedsięwzięcie, także logistyczne. Na terenie skansenu organizowane są różne imprezy - wesela, koncerty i biesiady.
- Trzeba było mieć na okrągło otwarty umysł, by spiąć to wszystko - wyznała w rozmowie z Echem Dnia Katarzyna Korus.
W naszej galerii znajdziecie miejsca, w których kręcono zdjęcia do serialu "Dewajtis". Zobaczcie >>>>

Park Etnograficzny w Tokarni po serialu "Dewajtis"
Popularność "Dewajtis" przełożyła się na popularność Parku Etnograficznego w Tokarni.
- Sprzedajemy o wiele więcej biletów, ba - mamy też więcej turystów zza granicy i wielu przyjeżdża tu właśnie za sprawą serialu. Koniecznie chcą zobaczyć ów Dwór z Suchedniowa, ale póki co trwa ponowne przenoszenie obiektów do środka, które usunęliśmy na potrzeby serialu. Jak mówiłam - każdy najmniejszy element element musi być ponownie skatalogowany, sfotografowany z każdej strony. Ale już wkrótce ponownie otworzymy dwór, więc zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Tokarni - zdradziła w rozmowie z "Echem Dnia" Katarzyna Korus.
W naszej galerii znajdziecie miejsca, w których kręcono zdjęcia do serialu "Dewajtis". Zobaczcie >>>>
- W tym filmie Skansen Kurpiowski to zaścianek Saudwile na Żmudzi, a rzeka Narew to Dubissa, prawy dopływ Niemna - tłumaczy Muzeum-Skansen Kurpiowski im. Adama Chętnika w Nowogrodzie
Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie w serialu "Dewajtis"
- To był wyjątkowy czas dla naszego Muzeum. Mogliśmy z bliska obserwować pracę aktorów na planie oraz od kuchni poznać kulisy powstawania dużej produkcji fabularnej. To naprawdę imponujące przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest bardzo dużo osób. Cieszy nas też, że znaczna część statystów w filmie to mieszkańcy Nowogrodu i okolic. Dla nich to była również wspaniała filmowa przygoda - czytamy na stronie Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie.