Przy dobrej organizacji urlopowej, na pewno nikomu nie zabraknie czasu do odpoczynku.
1 stycznia w 2019 roku przypada we wtorek, a to oznacza, że na odpoczynek po sylwestrowym szaleństwie nie będzie wiele czasu, gdyż już w środę 2 stycznia wracamy do pracy. Niestety, ale w kolejnych dniach nie będzie okazji do przedłużonego lenistwa, gdyż Święto Trzech Króli 6 stycznia przypada na niedzielę, więc zgodnie z Kodeksem pracy nie przysługuje nam z tej okazji dodatkowy dzień wolny od pracy.
Dni wolne 2019 - kiedy wziąć wolne, żeby było ich jak najwięcej?
Później odpoczniemy dłużej dopiero na Wielkanoc, która w 2019 roku przypada dopiero pod koniec miesiąca - 21 i 22 kwietnia.
W 2019 roku kalendarz będzie za to łaskawy w kwestii majówki. Dzięki trzem dniom urlopowym możemy wypoczywać od 27 kwietnia do 5 maja. To aż 9 dni odpoczynku od obowiązków służbowych.
Dni wolne od pracy w 2019 roku. Tak najlepiej zaplanujesz urlop - zobacz terminy w galerii.
Kolejna okazja do dłuższej przerwy nadarzy się w sierpniu. Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny w 2019 roku wypada w czwartek 15 sierpnia. W takim wypadku warto wpisać do kalendarza urlopowego środę 14 sierpnia oraz piątek 16 sierpnia. Zyskamy wtedy 5-dniowy długi weekend. Jeśli szef nie da nam wolnego w tym czasie, można spróbować o urlop na 12, 13 i 14 sierpnia. Dzięki takiej konfiguracja również zyskamy przedłużony weekend.
Zobacz koniecznie: Płaca Minimalna 2019 - nowa minimalna stawka za godzinę pracy [STAWKI BRUTTO i NETTO]
Korzystnie prezentuje się sytuacja w listopadzie. Wszystkich Świętych przypada w piątek, więc żeby cieszyć się długim weekendem należy złożyć wniosek o dzień wolnego na czwartek 31 października lub poniedziałek 4 listopada. Atrakcyjnie zapowiada się również grudzień 2019 roku.