Do 100 tysięcy zł dla najmniejszych i najmłodszych firm

Artykuł sponsorowany
Właściciele firm, zatrudniających do 9 osób i działających maksymalnie 5 lat, którzy chcą inwestować w swój biznes mogą skorzystać z unijnych MIKROPOŻYCZEK na bardzo atrakcyjnych warunkach.

Ponad 95% firm w naszym województwie to mikroprzedsiębiorstwa. To do nich adresowana jest oferta unijnych MIKROPOŻYCZEK współfinansowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2014-2020.
Pożyczek udziela Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy - spółka samorządu województwa, wspierająca rozwój przedsiębiorczości w regionie.

Sprawdź, czy możesz skorzystać
Pieniądze przeznaczone są dla mikroprzedsiębiorców prowadzących biznes w woj. kujawsko-pomorskim, działających maksymalnie 5 lat. Im firma młodsza, tym może liczyć na lepsze warunki. Szczególne preferencje przewidziano dla przedsiębiorstw o stażu krótszym niż 2 lata.
By ubiegać się o pożyczkę wystarczy złożyć wniosek z niezbędnymi dokumentami w jednym z biur funduszu i zaproponować zabezpieczenie pożyczki. Decyzję o przyznaniu pożyczki podejmuje Zarząd KPFP.

Co sfinansujesz
Mikropożyczka ma na celu wzmocnienie podstawowej działalności przedsiębiorstwa: zwiększenie zdolności produkcyjnych/usługowych firmy – zakup nowych maszyn i urządzeń, wejście na nowe rynki produktowe, adaptację pomieszczeń, zakup nowego oprogramowania.

Atrakcyjne warunki? Oceń sam.
Dzięki pieniądzom unijnym KPFP może oferować klientom pożyczki z oprocentowaniem preferencyjnym już od 0,93% i rynkowym od 2,45% do 2,85% w skali roku. Pożyczka udzielana jest maksymalnie na 5 lat. Przedsiębiorca może skorzystać z karencji i przez 6 miesięcy nie spłacać rat kapitałowych, a jedynie odsetki od pożyczonej kwoty. Jako spółka niekomercyjna, KPFP nie pobiera od klientów żadnych prowizji.

Dla kogo preferencje
Z preferencji korzystają firmy działające krócej niż 2 lata oraz przedsiębiorcy, którzy sfinansują z pożyczki inwestycje w obszarze inteligentnych specjalizacji województwa kujawsko-pomorskiego. Oprócz niższego oprocentowania, mogą oni liczyć na wydłużenie okresu spłaty czy okresu karencji w spłacie pożyczonego kapitału.

Czekamy na Twój wniosek
Klienci KPFP załatwią wszystkie sprawy związane z pożyczką w biurach KPFP w województwie: Toruń - tel. 737 722 106, Bydgoszcz - tel. 572 572 029, Włocławek - tel. 572 572 026 i Grudziądz - tel. 572 572 027, a także na cotygodniowych dyżurach w Brodnicy i Świeciu. Więcej na www.kpfp.org.pl

Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy sp. z o o.o. wybrany został przez Bank Gospodarstwa Krajowego na pośrednika finansowego w ramach projektu: Wsparcie innowacji i przedsiębiorczości poprzez instrumenty finansowe RPO WK-P 2014-20120.