Gmina Sępólno złożyła wniosek o przyznanie 95 tys. zł (o taką kwotę mogła sie ubiegać) na zakup komputerów niezbędnych do e-learningu. Złożenie wniosku o sfinansowanie sprzętu w Centrum Projektów Polska Cyfrowa było równoznaczne z zakwalifikowaniem się do programu, zatem samorząd, podobnie jak w pierwszej turze, nie czekał na dokonanie przelewu przez resort cyfryzacji. W siedmiu szkołach w gminie zapotrzebowanie tym razem było na 151 komputerów – 136 dla dzieci i 15 dla nauczycieli. Wsparciem, jak zakłada program Zdalna Szkoła Plus, maja być jednak objęte przede wszystkim rodziny wielodzietne.
Za przyznaną kwotę udało się zakupić 68 sztuk laptopów. - Uważam, że to bardzo dużo. Wynegocjowaliśmy dobrą cenę. To sprzęt marki Lenovo z szybkimi dyskami, Windowsem 10 i programem antywirusowym. Do tego zakupiliśmy 68 myszy. By laptopy były całkowicie gotowe do użytkowania, informatycy zainstalowali pakiet Office. Część komputerów trafiła już do uczniów, pozostałe trafią dziś – mówi Marek Tymecki, dyrektor Zakładu Obsługi Oświaty Samorządowej w Sępólnie. - Poprzednio za 70 tys. zł udało nam się zakupić 52 komputery. Łącznie z pierwszą turą to 120 sztuk. Moim zdaniem problem z dostępem do sprzętu został już rozwiązany – przekonuje.
Zobacz też:
Drugi nabór Zdalna Szkoła Plus. Gminy zainteresowane
Podział laptopów na szkoły został dokonany na podstawie zapotrzebowania na sprzęt. Szkoła Podstawowa nr 1 i nr 3 w Sępólnie otrzymały po 13 laptopów, SP w Wałdowie 10, a placówki w Lutowie, Wiśniewie, Zalesiu i Zbożu po 8 sztuk. To dyrektorzy szkół zdecydują, do których uczniów na czas zdalnej nauki, trafią laptopy. Sprzęt nie jest na własność dzieci, jest użyczony. Gdy wróci zwykły tryb nauki, komputery trafią z powrotem do szkół.
