Spis treści
Zbiórka jest prowadzona w ramach programu "Serce Bije w Szkole", którego celem jest poprawa bezpieczeństwa uczniów, nauczycieli oraz lokalnej społeczności. - Uważam, że defibrylator AED powinien być dostępny w różnych miejscach, przede wszystkim tych w których są duże skupiska ludzi - zaznacza Joanna Gładyszewska.
Apel o wsparcie zbiórki jest skierowany do mieszkańców Radzynia Chełmińskiego, sympatyków miasteczka, rodziców uczniów, absolwentów szkoły i wszystkich, którzy mają chęć włączenia się w dobroczynną inicjatywę. - Pomóżmy wyposażyć naszą szkołę w sprzęt ratujący życie - apeluje Joanna Gładyszewska.
Nagłe zatrzymanie krążenia może dotknąć każdego, niezależnie od wieku. Posiadanie defibrylatora AED zwiększa szanse na przeżycie nawet o 70 proc. Dzięki Tobie nasza szkoła stanie się miejscem, gdzie pierwsza pomoc będzie dostępna 24/7, nie tylko dla uczniów, ale i całej społeczności - brzmi motto zrzutki "Serce Bije w Zespole Szkół w Radzyniu Chełmińskim".
Co organizatorzy planują zakupić w ramach zbiórki?
defibrylator AED – niezawodne urządzenie ratujące życie
klucz pediatryczny – dla bezpiecznego użycia AED u dzieci
kompleksową apteczkę pierwszej pomocy
kapsuła ROTAID zewnętrzna z alarmem – zapewniająca dostęp do AED
tablice informacyjne AED – oznaczenia wskazujące lokalizację AED
dostęp do e-learningu dla 50 osób – szkolenie online z pierwszej pomocy
film instruktażowy „Jak użyć AED” – dla całej społeczności
zakładki z instrukcją pierwszej pomocy (200 szt.) – praktyczne materiały edukacyjne
Całość szacowana jest na 9450 zł. W tej chwili zebrano 5819 zł. Do końca zrzutki zostało 17 dni. Nie zwlekajmy, dołączmy!
Jak wesprzeć akcję?
Kliknij: Serce Bije w Zespole Szkół w Radzyniu Chełmińskim i dokonaj dowolnej wpłaty.
- Cel jest ważny. Zróbmy to razem! - zachęca Joanna Gładyszewska. - Oby nigdy defibrylator nie został użyty…. a jeśli już zajdzie taka potrzeba, niech serc zabije raz jeszcze.
Z danych wynika, że nagłe zatrzymanie krążenia - co roku w Polsce występuje od około 350 tys - 700 tys osób. Każda minuta opóźnienia wykonania defibrylacji powoduje spadek przeżywalności o 3-4 proc. Wczesne użycie AED zwiększa szanse na przeżycie.
Polecamy
