Dookoła Kraju Basków. Higuita wygrał etap, Vingegaard wciąż liderem

OPRAC.: Filip Bares
epa/pap
Kolumbijczyk Sergio Higuita z ekipy Bora-hansgrohe wygrał w miejscowości Amorebieta piąty etap wyścigu kolarskiego Dookoła Kraju Basków. Koszulkę lidera zachował Duńczyk Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma).

Higuita najszybciej finiszował z 22-osobowej grupy, w której byli wszyscy zawodnicy liczący się w klasyfikacji generalnej. Kolumbijczyk wyprzedził Włocha Andreę Bagiolego (Soudal-Quick-Step) oraz Duńczyka Mattiasa Skjelmose (Trek-Segafredo). Vingegaard, zwycięzca ubiegłorocznego Tour de France, minął linię mety na dziesiątej pozycji.

Vingegaard, dzięki zdobytej bonifikacie na lotnej premii, powiększył do 13 sekund przewagę nad Hiszpanem Mikelem Landą (Bahrain-Victorious). Trzecie miejsce, ze stratą 31 sekund, zajmuje Francuz David Gaudu (Groupama-FDJ).

W sześcioetapowym wyścigu najwyższej kategorii World Tour Polacy nie startują. Rywalizacja zakończy się w sobotę w Eibar.