Wraz z końcem stycznia skończył się czas na kompletowanie załączników do wniosku o dopłatę paliwową. Oryginały faktur lub ich kopie trzeba dołączyć do wniosku o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego, który wykorzystujemy do produkcji rolniczej. Faktury potwierdzające zakup paliwa mogą pochodzić z okresu od 1 sierpnia 2019 r. do 31 stycznia 2020 r.
2 marca kończy się nabór wniosków o dopłaty do paliwa w I naborze w 2020 roku
Pieniądze, o które zawnioskujemy w lutym i w pierwszy poniedziałek marca, będą wypłacane w kwietniu (urząd gminy lub miasta ma czas do 30.04).
Formularz wniosku o dopłatę do paliwa 2020
<- pobierz
Limit zwrotu podatku w 2020 r. wynosi:
- 100,00 zł * ilość ha użytków rolnych
- 30,00 zł * średnia roczna liczba dużych jednostek przeliczeniowych bydła
Zasady udzielania dopłaty do paliwa
Jeśli grunty gospodarstwa rolnego mają współwłaścicieli, zwrot podatku akcyzowego przysługuje temu współposiadaczowi, co do którego pozostali współposiadacze wyrazili pisemną zgodę (zgoda będzie wyrażana we wniosku i nie dotyczy współmałżonków).
To Cię może też zainteresować
Kwota zwrotu podatku nie może być wyższa niż suma:
- kwoty stanowiącej iloczyn stawki zwrotu na 1 litr oleju napędowego (1,00 zł/l), liczby 100 oraz powierzchni użytków rolnych będących w posiadaniu lub współposiadaniu producenta rolnego, wskazanej w ewidencji gruntów i budynków jako użytki rolne według stanu na dzień 1 lutego danego roku, oraz
- kwoty stanowiącej iloczyn stawki zwrotu podatku na 1 litr oleju napędowego (1,00 zł/l), liczby 30 oraz średniej rocznej liczby dużych jednostek przeliczeniowych bydła będącego w posiadaniu producenta rolnego w roku poprzedzającym rok, w którym został złożony wniosek o zwrot podatku.
Przy ustalaniu ww. limitu nie uwzględnia się gruntów gospodarstw rolnych, na których zaprzestano produkcji rolnej oraz gruntów zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej innej niż działalność rolnicza w rozumieniu przepisów o podatku rolnym.
Źródło: MRiRW
To Cię może też zainteresować
