Z kruszwickim samorządem związana jest od ponad 20 lat. Zakładała i przez wiele lat redagowała "Panoramę Kruszwicką". Przekonuje, że dzięki temu dobrze zna problemy mieszkańców tej gminy.
Za jeden z najważniejszych punktów swojego programu wskazuje obwodnicą. - Natężenie ruchu drogowego w centrum Kruszwicy jest coraz bardziej uciążliwe dla mieszkańców. Wzorem Inowrocławia trzeba podjąć skuteczne działania na rzecz budowy obwodnicy, łącznie z pikietą przed Sejmem - wyznaje. Zamierza również doprowadzić do przebudowy niebezpiecznego skrzyżowania Kruszwica-Kobylniki-Sławsk. Przy wykorzystaniu dotacji unijnych oraz wsparciu finansowym gminy i właścicieli nieruchomości chce doprowadzić do remontu kamienic na kruszwickim Rynku.
- W Kruszwicy potrzebny jest również kompleks lekkoatletyczny z bieżnią tartanową, zadaszony stadion piłkarski, skatepark i park linowy. Warto wspierać rozwój wioślarstwa, na przykład poprzez rozbudowę hotelu "Gopło" - wymienia.
Ma też swój pomysł na oświatę. - Aby zapewnić kruszwickiej młodzieży jak najlepszy start w dorosłe życie, należy zapewnić mniej liczne klasy, różnorodne koła zainteresowań w szkole, atrakcyjne zajęcia w wiejskich świetlicach i w domu kultury, kino - wylicza. Jeśli wygra, doprowadzi do utworzenia Młodzieżowej Rady Miejskiej oraz Rady Seniorów. - Da to mieszkańcom możliwość większego wpływu na rzeczywistość - zauważa.
Będzie dążyła do poprawy czystości wód jeziora Gopło. Przekonuje, że wzmocni to potencjał turystyczny Kruszwicy. - Warto powrócić do idei związku gmin leżących nad Gopłem, by wspólnie pozyskać na ten cel środki unijne - przekonuje. Zamierza doprowadzić do otwarcia muzeum. - Dzięki staraniom członków Instytutu Dziedzictwa Kruszwicy, którego jestem prezesem, inwestycja ta została wpisana do Strategii rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2014-2020 - podkreśla.
A oto jej lista kandydatów na radnych: Maria Straszewska, Mateusz Ślusarek, Paulina Piszczek, Krzysztof Pruczkowski, Agnieszka Ziętara, Hanna Springer, Mirosław Kuls, Jacek Kontowicz, Jagoda Stencel i Paweł Drzewiecki.
Wkrótce wybory. Dziś (12.11) ostatni dzień naszego plebiscytu. Na kandydatów można oddawać głos, wysyłając SMS pod nr 71321. Prefiksy przypisane kandydatom są dostępne na pomorska.pl/wybory.
Oto lista kandydatów na burmistrza Kruszwicy (wraz z prefiksami): Tadeusz Andrzej Gawrysiak (gpb.98), Dorota Pronobis (gpb.97), Jacek Zalesiak (gpb.95), Stefan Janeczek (gpb.96) i Dariusz Witczak (gpb.99).
Czytaj e-wydanie »