https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

"Dumny z bycia psem". Rapujący tucholski policjant w charytatywnym projekcie

Radosław Osiński
St. sierż. szt. Szymon Głuszek policjant z Tucholi - rapujący tucholski policjant w charytatywnym projekcie.
St. sierż. szt. Szymon Głuszek policjant z Tucholi - rapujący tucholski policjant w charytatywnym projekcie. Radosław Osiński
"Dumny z Bycia Psem" - teledysk z tym rapowym utworem wkrótce będzie mieć swą premierę. Dochód ma wesprzeć Fundację na Rzecz Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. W roli głównej - policjanci, również z Tucholi.

Akcję pod hasłem „Psy dają głos“ zainicjował policjant z Opola - asp. sztabowy Piotr Chwastowski, ale wkrótce zyskał partnerów do swego przedsięwzięcia. - Zobaczyłem wywiady z Piotrem w telewizji, skontaktowałem się, przesłałem swe nagrania - relacjonuje st. sierż. szt. Szymon Głuszek policjant z Tucholi. - Piotrowi spodobało się to, co robię. A w kontakcie z nim pomógł mi kolega Mateusz z Trójmiasta.

To Cię może też zainteresować

Muzyka ich połączyła

Najpierw każdy nagrywał osobno. Szymon w ten sposób trafił do studia nagraniowego w Bydgoszczy, gdzie dograł swe partie wokalne. A wspólnie spotkali się 20 października, we Wrocławiu. Tam szybko zrealizowali nagrania do teledysku. Ale nie tylko oni będą widzialni w videoklipie. Krótkie sekwencje dołączyli ich koledzy z całego kraju, z dynamicznymi pokazami działania policji. Nawet rzecznik prasowy KGP zgodził się na krótkie nagranie! Nic nie dzieje się za darmo - na zrealizowanie tego teledysku były potrzebne pieniądze, udało się je zebrać dzięki internetowej zbiórce. Co autorzy chcą osiągnąć? Bezpośrednio chodzi o uzyskanie dochodu z wyświetleń teledysku w Internecie. Ten dochód w całości ma być przekazany na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Policja w innym świetle

Ale realizowany film ma też inne przesłanie. - Słowo "pies" jest tu użyte celowo - tłumaczy Szymon. - Pokazujemy, że słabości można przekuć w siłę. To, co ludzie odbierają jako obraźliwe, można postrzegać pozytywnie, ponieważ pies jest wierny i walczy do końca. Rapujący policjanci chcą więc zmienić postrzeganie policjantów. Tym bardziej że ich praca nie należy do łatwych ani przyjemnych. - W żadnej innej pracy nie doświadcza się takich sytuacji - opowiada tucholski policjant. - Czasem są niebezpieczne, czasem zaskakujące. Szymon Głuszek pracuje w policji od 2011 roku, w tym od 2016 w Tucholi. A dlaczego rap? Tą muzyką zaraziłem się od kolegów, dostrzegłem, że jest dobrym środkiem przekazu.

Piosenka i teledysk to dopiero początek. W dalekosiężnych planach jest nagranie i wydanie całej płyty.

Dzisiaj (28.10.) w szpitalu im. dr. A. Jurasza odbył się koncert charytatywny. Dzieci z oddziału onkologicznego odwiedzili uczestnicy 10. edycji „The Voice of Poland” i Kamil Bednarek. Koncert rozpoczął się chwilę po godzinie 14. W świetlicy oddziału onkologicznego Szpitala Uniwersyteckiego im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy zgromadziły się dzieci, ich rodzice i personel szpitala. Publiczność z entuzjazmem przywitała uczestników tegorocznej, 10. edycji „The Voice of Poland” i Kamila Bednarka. Widzowie mieli okazję usłyszeć utwory, takie jak np. „Shallow”, „Halo” czy „Piękna z Bestią jest” z bajki „Piękna i Bestia”. Przed publicznością wystąpił także Kamil Bednarek, trener „Voice’owej” drużyny.Inicjatorem koncertu dla najmłodszych pacjentów oddziału onkologicznego jest uczestnik „The Voice of Poland” Mikołaj Macioszczyk. - Już od dłuższego czasu chciałem zrobić coś takiego. Pomyślałem, że warto zaangażować w projekt całą drużynę. Wszyscy zareagowali bardzo pozytywnie, więc napisałem także do Kamila Bednarka, który zgodził się wesprzeć tę inicjatywę - nie kryje radości Mikołaj Macioszczyk. Między występami na korytarzu, przed świetlicą można było spotkać niektórych uczestników „The Voice of Poland”. Udało nam się porozmawiać m.in. z Julią Olędzką. - Dla osób, które nigdy wcześniej nie były w miejscu, gdzie te dzieci przebywają na co dzień, na oddziale onkologicznym, to jest totalne zaskoczenie i bardzo ciężkie emocjonalnie przeżycie - mówi nam wokalistka. - Jesteśmy ludźmi i to jest bardzo ludzkie, że się wzruszamy. Jednak wychodzimy z założenia, że nie ma co płakać, tylko po kryjomu ocieramy łzy i jesteśmy uśmiechnięci, żeby tym dzieciom dać jak najwięcej radości z naszej wizyty.

Przyjechali z miast całego kraju, by wywołać uśmiech najmłod...

Policyjna grupa "SPEED" wyrusza na drogi Kujaw i Pomorza

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Świat żegna Franciszka. Tłumy wiernych na Placu św. Piotra

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

S
Sąsiadka
30 października, 21:32, brak mi słów:

nie wiem czemu i po co powielają słownictwo"pies" ... slogan który upadla Policje w "blokowisku "a oni czyli "policjancji"sie tym szczycą.Nigdy nie nazywam sie ..pi.... Jestem Policjantem...etyka zawodowa sie kłania, skoro policjanci to psy to jak nazwać cała policje? co na to przełożeni?nie pozwalać sie upadlać...Policjanci ....słowem przez policjantów. nie podoba mi sie to. sierz.szt..ile on ma służby ?

Ten gość co robi z siebie bohatera jest akurat mega zadufany w sobie, zarozumiały i ma duże parcie na szkło. Uwielbia pochwały.

b
brak mi słów

nie wiem czemu i po co powielają słownictwo"pies" ... slogan który upadla Policje w "blokowisku "a oni czyli "policjancji"sie tym szczycą.Nigdy nie nazywam sie ..pi.... Jestem Policjantem...etyka zawodowa sie kłania, skoro policjanci to psy to jak nazwać cała policje? co na to przełożeni?nie pozwalać sie upadlać...Policjanci ....słowem przez policjantów. nie podoba mi sie to. sierz.szt..ile on ma służby ?

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska