Czas na zgłoszenie oferty jest do 29 lipca, więc jest jeszcze chwila do namysłu i do sprawdzenia, czy kandydując, spełni się kryteria. A czy w ogóle jest zainteresowanie?
- Parę telefonów było - potwierdza starosta Stanisław Skaja. - Dzwonili nie tylko chojniczanie, także ludzie z zewnątrz. Ale trudno na razie cokolwiek na ten temat powiedzieć, bo przecież do zakończenia zbierania ofert jest jeszcze sporo czasu. No i wymagania są wysokie.
Rzeczywiście. Z konkursowej oferty wynika, że poszukiwani są kandydaci o ponadprzeciętnej ścieżce zawodowej. Muszą mieć wykształcenie wyższe magisterskie lub inżynierskie, a preferowane jest ekonomiczne, prawnicze, techniczne, co najmniej 3-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym lub samodzielnym i 5-letni ogólny staż pracy lub wykonywanie przez co najmniej 3 lata działalności gospodarczej o charakterze zgodnym z wymaganiami na stanowisku objętym konkursem, znać język. angielski w stopniu dobrym, mieć obywatelstwo polskie, pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzystać z pełni praw publicznych, nie być prawomocnie skazanym za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe umyślne, cieszyć się nieposzlakowaną opinią.
Są też wymagania dodatkowe: specjalizacja z zakresu funduszy strukturalnych UE i z zakresu zarządzania nieruchomościami, doświadczenie na podobnym stanowisku, znajomość zagadnień związanych z funkcjonowaniem funduszy pomocowych UE, dobra znajomość przepisów: ustawy o samorządzie powiatowym, ustawy o finansach publicznych, ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, odpowiedzialność, odporność na stres, uprzejmość, umiejętność planowania pracy, sumienność, dobry stan zdrowia.
Czytaj e-wydanie »