https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dużo poprawek po dużych remontach ulic w Grudziądzu

(DD)
Najwięcej usterek jest teraz na ul. Wybickiego. Jeśli pozwoli  na to pogoda, naprawy rozpoczną się w piątkowy wieczór
Najwięcej usterek jest teraz na ul. Wybickiego. Jeśli pozwoli na to pogoda, naprawy rozpoczną się w piątkowy wieczór Piotr Bilski
Jezdnie Starego Miasta wymagają napraw. Kolejne usterki mają być usuwane w piątkowy wieczór. Wstrzymane zostaną kursy tramwajów

Mija okres 60-miesięcznej gwarancji na ulice wyremontowane w ramach projektu odnowy ulic Starówki. Przed jej upływem Zarząd Dróg Miejskich przeprowadził kontrolę i wskazał miejsca do napraw. Największych dokonano na ul. Ratuszowej i Pańskiej.

Grudziądzka starówka po odnowie za 16 milionów złotych. Dobrego wrażenia nie robi [zdjęcia]

To były duże remonty

Jeśli dopisze pogoda, w piątek drogowcy rozpoczną prace w ciągu ulic: Klasztorna, Szewska, Długa i Wybickiego. Były one remontowane podczas modernizacji sieci tramwajowej, zakończonej w 2015 r. Od tego czasu wiele kostek obluzowało się, wypadło, w niektórych fragmentach jezdnia się zapadła. - Te prace również zostaną przeprowadzone w ramach gwarancji - mówi Jarosław Murgała, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich.

Wczoraj sprawdziliśmy: najgorzej wyglądają odcinki jezdni przy ul. Wybickiego. Miejsc, w których zapadły się pojedyncze kostki albo cała jezdnia jest dużo. Najwięcej tuż przy torach.

Zatrzymają tramwaje

Jeśli pogoda będzie sprzyjała i robotnicy rozpoczną prace w piątkowy wieczór, o godzinie 18 wstrzymane zostanie kursowanie tramwajów między al. 23 Stycznia a osiedlem Tarpno. Będą za to jeździły między osiedlem Rządz a dworcem PKP. - Liczymy, że w sobotę rano tramwaje pojadą już zgodnie z rozkładami - mówi Włodzimierz Tesz, rzecznik MZK.

Na czas prac nie zostanie uruchomiona dodatkowa komunikacja zastępcza między al. 23 Stycznia a Tarpnem.

Prace mają być prowadzone szybko i zakończyć się w nocy. Ale najpewniej robotnicy nie zdążą z usunięciem wszystkich usterek i część z nich naprawią dopiero w następny weekend.

Już naprawione jezdnie wcale nie prezentują się dobrze. Widać to m.in. na ul. Ratuszowej, gdzie kamienne kostki są pobrudzone betonem. Podczas ostatniej sesji rady miejskiej, Sylwia Łazarczyk, dyrektor ZDM zapewniała radnych, że bruk będzie ładny, ale beton musi się zetrzeć pod kołami aut.

Komentarze 7

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

o
ostatnia nadzieja
W dniu 11.05.2017 o 13:04, Gość napisał:

To i pisanie nic nie da.

Radny Maciej G może pomoże :)

A
Anfag WRENWAY

A wizjoner Sikora na swoim profilu na FB  już ma kolejne chore pomysły jak nam uprzykrzyc zycie. Plac  23 stycznia ze swiatlami i rondem ktore zamiast korki rozładować  to spowoduje większy bałagan..a kuriozum to dwutor linii 1 do dworca. bogate miasto ze pzwala temu panu na szastanie miejskimi pomysłami a projekty rodem z sci fi. Dworzec multimodeelny mu się marzy a Dworcowa Rapackiego i Królewska odłogiem .nawet słowem nie wspomni jak to połaczyc. Przeciez tam większość linii autobusowych jeździ !!!!!!

G
Gość
W dniu 11.05.2017 o 10:49, anul napisał:

"zawieszenie" 100 % racji.Ulice w tej części Grudziądza zapomniane.Dziwne bo w okolicy dworzec PKP i PKS.Widocznie nikt z ratusza tu nie mieszka a szczególnie z ZDM-u.

To i pisanie nic nie da.
a
anul

"zawieszenie" 100 % racji.

Ulice w tej części Grudziądza zapomniane.

Dziwne bo w okolicy dworzec PKP i PKS.

Widocznie nikt z ratusza tu nie mieszka a szczególnie z ZDM-u.

z
zawieszenie

W centrum remontujecie co dwa lata a kiedy były remontowane ul Królewska i Rapackiego? to też jest CENTRUM miasta. Tutaj przejeżdża cały tabor komunikacji miejskiej, tutaj jeździ sie 20k/h. Zapraszam na te ulice szczególnie teraz po deszczach.

 
M
Marek59

Modernizacja sieci tramwajowej zakończyła się w 2015 roku,a tramwaje wyjeżdżające z pętli w Tarpnie powodują taki przeraźliwy pisk na torach,że włosy się jeżą na głowie.Miało być rzekomo o wiele ciszej,niż przed remontem,a wyszło jeszcze gorzej,czyli normalka.

Z
Zdzisław

Ciągła, co kilka lat zabawa z brukiem w starej części Grudziądza. Jeżdżą tam również autobusy i bruk będzie się zarywał.

Czy nie ma wyjścia? Jest, można połączyć potrzebę zachowania bruku (wygląd jak w dawnych latach) ze współczesnością i potrzebą ruchu samochodowego. Wystarczy na bruku puścić po dwa wąskie pasy asfaltu (pod rozstaw kół) w każdym kierunku ruchu. Efekty:

- zmniejszony hałas od ruchu samochodowego (mieszkańcy odetchną).

- mniej uszkodzeń amortyzacji w samochodach,

- zachowanie tradycyjnego wyglądu ulic (bruk jest tylko w wąskich pasmach asfaltu przykryty).

- dużo rzadsze remonty tych ulic.

 

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska