Organizację praktyk zawodowych, zajęć wyrównawczych, dodatkowego kształcenia językowego, a także wyjazdów studyjnych do nowoczesnych firm i warsztatów z zakresu przedsiębiorczości i doradztwa zawodowego oferuje przygotowany przez Urząd Marszałkowski 3-letni projekt edukacyjny "Nowa jakość kształcenia zawodowego w województwie kujawsko-pomorskim".
- To przedsięwzięcie przygotowaliśmy po to, aby wspomóc szkolnictwo zawodowe. Absolwenci tych szkół znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy. Projekt zakłada podniesienie poziomu kształcenia, zwiększy również możliwości stażowe i praktycznej nauki zawodu - mówi marszałek Piotr Całbecki
Budżet finansowanego w ramach Programu Operacyjnego "Kapitał ludzki "projektu to 11 milionów złotych. Na lidera projektu Urząd Marszałkowski wybrał Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku .Przedsięwzięcie zakłada objęcie wsparciem uczniów szkół kształcących w branży budowlanej, handlowej, hotelarskiej i mechanicznej.
Ma być receptą na niskie wyniki egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe uzyskiwane przez młodzież szkół zawodowych. Oferuje systemowe rozwiązania w zakresie organizacji we współpracy z pracodawcami staży i praktyk zawodowych. Przewiduje też organizację dodatkowych zajęć dydaktyczno-wyrównawczych, specjalistycznych kursów oraz kursów języka obcego zawodowego. Pierwsze zajęcia rozpoczną się z początkiem nowego roku szkolnego.