https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dworzec PKP w Solcu Kujawskim wciąż w budowie

Adam Lewandowski
Niestety, pogoda ostatnio nie jest sprzymierzeńcem budowlańców. A robót tu jeszcze sporo. Czas nagli.
Niestety, pogoda ostatnio nie jest sprzymierzeńcem budowlańców. A robót tu jeszcze sporo. Czas nagli. Adam Lewandowski
Miał być gotowy w ubiegłym roku. Będzie na prima aprilis. O ile wykonawca zdąży.

Najpierw w ramach programu BiTCity powstał tunel pod torami. Potem Solec zabrał się za budowę Punktu Obsługi Pasażerów, który solecczanie nazywają nowym dworcem.

Będzie mierzył 690 m kw. Są już gotowe perony. A powstanie jeszcze plac przed dworcem, z parkingami dla samochodów, autobusów, i jednośladów. Będą też przystanki komunikacji autobusowej, postój taxi... Wszystko w ramach Szybkiej Kolei Metropolitalnej BiTCity łączącej Bydgoszcz i Toruń.

Ale nowy dworzec rodzi się w bólach. Miał być gotowy już jesienią zeszłego roku, ostatecznie z końcem ub.r. I ta wielka solecka inwestycja, podobnie jak rekultywacja terenów po dawnej nasycalni podkładów kolejowych, przeszła na ten rok budżetowy. 3 mln 700 tys. zł znalazło się w tzw. wydatkach niewygasających z końcem roku 2015. W tej kwocie 2,6 mln zł dotyczy drugiego etapu BiTCity.

O przyczynach zmiany terminu zakończenia budowy punktu obsługi mieszkańców burmistrz Teresa Substyk poinformowała radnych na ostatniej sesji. Były one spowodowane m.in. utrudnieniami w uzgodnieniu niezbędnych zamknięć
torów
, od których zależna była możliwość przebudowy peronów. Trudne i długotrwałe były uzgodnienia z zarządcą infrastruktury kolejowej w zakresie rozwiązań tzw. systemu dynamicznej informacji pasażerskiej. Były też kolizje z istniejącym uzbrojeniem, z drzewostanem, konieczne stały się zmiany i uzupełnienia w dokumentacji projektowej.

- Roboty zostaną zakończone nie później niż z końcem marca tego roku - powiedział nam Zbigniew Stefański, rzecznik prasowy soleckiego ratusza.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska