Decyzje o tym kto zasiądzie we wrześniu w fotelach dyrektorów SP w Mroczy i Gimnazjum w Mroczy oraz kto kierować będzie mroteckim przedszkolem podjęte zostały jakiś czas temu, o czym pisaliśmy na łamach "Pomorskiej". Wczoraj miało miejsce oficjalne spotkanie i wręczenia nominacji wybranym osobom. Uroczystość odbyła się w mroteckim ratuszu. Uczestniczyli w niej: burmistrz Wiesław Gozdek i jego zastępca Piotr Hemmerling. Złożyli oni gratulacje dyrektorom i wręczyli im nominacje. Cała trójka obowiązki dyrektora pełnić ma przez pięć najbliższych lat.
Z początkiem nowego roku szkolnego na fotelu dyrektora SP w Mroczy zasiądzie Janusz Paliwoda. Zastąpi on na tym stanowisku Kazimierza Wnuka, który nie zdecydował się ponownie ubiegać o tę funkcję.
Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczy nadal kierować będzie Danuta Radecka- Dubiel, która po raz kolejny wygrała konkurs na dyrektora tej szkoły. Z kolei dyrektorem przedszkola w Mroczy została, pracująca w tej placówce od lat, Grażyna Stachowska.