Ze sprawozdania przedstawionego przez prezesa Radosława Lipińskiego wynika, że MLKS Krajna, który w ubiegłym roku obchodził 80-lecie istnienia, to prężnie działający klub. Uczęszcza do niego 202 zawodników i zawodniczek. Liczy aż 7 sekcji: piłki nożnej (najliczniejszej), siatkowej, lekkiej atletyki, podnoszenia ciężarów, tenisa stołowego, żeglarstwa, i szachowo-warcabowej. Członkowie tych sekcji odnoszą sukcesy w licznych zawodach i imprezach sportowych.
Brak bazy noclegowej
Centrum Sportu i Rekreacji corocznie organizuje 60 imprez sportowych. Prowadzi ligę tenisa stołowego, szkółki piłkarskie, czwartki lekkoatletyczne, ligę halowej piłki nożnej, szkółkę tenisa ziemnego, regaty żeglarskie, fitness i aerobik. Ma do dyspozycji siłownię. Organizuje też biegi uliczne, CSiR współpracuje ze szkołami, stowarzyszeniami i instytucjami.
Centrum przygotowuje się już do sezonu turystycznego. Niedawno ruszyła budowa pomostów na plaży miejskiej, które mają być gotowe w sezonie letnim. Dalej jednak będzie na niej brakować toalet i przebieralni dla wypoczywających.
Na starej plaży i nad jeziorem Juchaczem uruchomione zostanie pole namiotowe. Do dyspozycji turystów i mieszkańców ma być wypożyczalnia sprzętu wodnego. W planach jest dobudowa pomostu na starej plaży do cumowania żaglówek. Przydałoby się też boisko ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem, ponieważ brakuje już miejsc do trenowania.
Dyrektor CSiR Marek Chart przyznaje, że największą bolączka jest niewystarczająca baza noclegowa.
- Turystyka w gminie ma się rozwijać. Mamy pewnie predyspozycje, ale i tak turyści nie mają gdzie nocować. Posiadamy 126 miejsc, ale to wciąż za mało. Planujemy rozszerzyć bazę noclegową jeszcze o 36 miejsc - zapowiada dyrektor Chart.
Rozwiązanie widzi albo w budowie domków letniskowych lub zagospodarowaniu obecnych budynków i przystosowanie ich dla potrzeb turystów.
