Dzień Ojca. Kiedy jest Dzień Ojca? Wybierz najlepszy prezent na Dzień Ojca!

mz, wikipedia, wierszykolandia.pl
Myślicie nad tym, kiedy jest Dzień Ojca? Lepiej przygotujcie się już teraz i sprawdźcie, jaki prezent na Dzień Ojca będzie najlepszy. Koszulki na Dzień Ojca, elektroniczny gadżet, a może własnoręczny prezent? Jeśli nie macie jeszcze pomysłu, zobaczcie nasze propozycje. W artykule zamieściliśmy także życzenia na Dzień Ojca. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

Dzień Ojca - kiedy jest, co to za święto?

Dzień Ojca to święto, które ma być podziękowaniem i wyrazem szacunków dla ojców. Powstało w analogii do Dnia Matki, który ustanowiono wcześniej. Tego dnia najczęściej obdarowuje się ojców prezentami i składa najserdeczniejsze życzenia na Dzień Ojca.

Kiedy jest Dzień Ojca - data święta

W Polsce Dzień Ojca wypada co roku tego samego dnia, czyli 23. czerwca. W naszym kraju święto to obchodzone jest od 1965 roku.

Prezent na Dzień Ojca - wybierz najlepszy prezent dla taty

Prezent na Dzień Ojca powinien być przede wszystkim szczery i od serca. Nie musimy wysilać się na bardzo drogie prezenty, by pokazać tacie, jak bardzo go kochamy.

Jaki prezent na Dzień Ojca?

Jeśli jednak chcecie kupić ojcu jakiś prezent, zobaczcie nasze propozycje. Podzieliliśmy je tematycznie, by łatwiej było Wam wybrać coś, co najbardziej pasuje do Waszego taty. Nie zapomnijcie, że do każdego prezentu na Dzień Ojca koniecznie trzeba złożyć życzenia. Na Dzień Ojca wybraliśmy dla Was te najpiękniejsze życzenia - znajdziecie je w dalszej części artykułu.

Prezent na Dzień Ojca - elektronika, gadżet

Jeśli planujecie przeznaczyć na prezent na Dzień Ojca większą sumę pieniędzy, możecie zdecydować się na coś z elektroniki lub jakiś nowoczesny gadżet. Jaki prezent na Dzień Ojca z kategorii elektronika? Mamy dla Was kilka propozycji.

 • Słuchawki

Korzysta z nich prawie każdy, więc z dużym prawdopodobieństwem również i Wasz tata. Poza tym, słuchawki łatwo popsuć, dlatego warto mieć zapasowe. Jeśli chcecie kupić słuchawki jako prezent na Dzień Ojca pamiętajcie, by dopasować je do potrzeb Waszego taty. Jeśli jest melomanem - koniecznie postawcie na nauszne słuchawki wysokiej jakości, które będą dawały nienaganny dźwięk. Jeśli tata używa słuchawek w pracy, często rozmawia w nich przez telefon - zwróćcie uwagę, żeby miały mikrofon. Z kolei jeśli słuchawki będą towarzyszyły ojcu podczas uprawiania sportu, rozważcie opcję tych bezprzewodowych - będą wygodniejsze i trudniej będzie je zniszczyć.

Słuchawki, które sprezentujecie na Dzień Ojca, powinny być dopasowane do potrzeb Waszego taty.
Słuchawki, które sprezentujecie na Dzień Ojca, powinny być dopasowane do potrzeb Waszego taty. pixabay.com
 • Smartwatch

Smartwatch to teraz bardzo popularny gadżet. Będzie bardzo praktyczny dla zapracowanych ojców, którzy wiecznie pozostają online i chcą być w kontakcie ze współpracownikami. Alternatywą dla zegarka może być tzw. opaska fitness, która świetnie sprawdzi się u sportowców.

Smartwatch i opaska fitness to teraz bardzo modne gadżety - sprawdzą się jako prezent na Dzień Ojca.
Smartwatch i opaska fitness to teraz bardzo modne gadżety - sprawdzą się jako prezent na Dzień Ojca. pixabay.com
 • Alkomat

Bardzo przydatne urządzenie, które na pewno przyda się każdemu kierowcy. Nie warto ryzykować swoim zdrowiem i życiem, wsiadając za kółko po alkoholu. Kierowcy często nawet nie zdają sobie sprawy, że wciąż są pod wpływem alkoholu. Dzięki takiemu prezentowi na Dzień Ojca, tata będzie mógł łatwo to sprawdzić.

Alkomat to bardzo praktyczny prezent na Dzień Ojca dla każdego taty, który jest kierowcą.
Alkomat to bardzo praktyczny prezent na Dzień Ojca dla każdego taty, który jest kierowcą. pixabay.com

Prezent na Dzień Ojca - dla taty, który wszystko ma

Myślicie nad prezentem dla taty, który wszystko ma? Kupcie mu więc coś ładnego, oryginalnego, a przy okazji praktycznego. Mogą to być elementy wyposażenia domu lub eleganckie gadżety. Jaki prezent na Dzień Ojca, dla kogoś kto teoretycznie niczego nie potrzebuje? Kilka propozycji przygotowała dekoria.pl - zobaczcie sami!

 • Oryginalna skrzynka/stojak na butelki

Ciekawy sposób na przechowywanie butelek z alkoholem. Wygląda elegancko, a przy okazji jest praktyczne. Razem z taką skrzynką na butelki lub stojakiem na wino można sprezentować tacie również butelkę ulubionego alkoholu. Taki prezent na pewno ucieszy nawet ojca, który "wszystko ma".

Stojak na butelki lub na wino to bardzo popularny prezent na Dzień Ojca.
Stojak na butelki lub na wino to bardzo popularny prezent na Dzień Ojca. nadesłane/dekoria.pl
 • Elegancki zegar

Będzie idealnym dopełnieniem wystroju gabinetu w domu lub w pracy. Wybór jest ogromny. Dla zwolenników tradycyjnego stylu można wybrać zegar na przykład w ciemnym drewnie lub w stylu retro.

Zegar z modnym nadrukiem mapy świata będzie idealnym prezentem na Dzień Ojca dla taty, który dużo podróżuje.
Zegar z modnym nadrukiem mapy świata będzie idealnym prezentem na Dzień Ojca dla taty, który dużo podróżuje. nadesłane/dekoria.pl

Jeśli tata woli nowoczesny design - wtedy idealny będzie biały lub srebrny zegar cyfrowy lub solarny.

Dla miłośnika tradycyjnego stylu - zegar z tarczą w stylu retro doskonale się sprawdzi jako prezent na Dzień Ojca.
Dla miłośnika tradycyjnego stylu - zegar z tarczą w stylu retro doskonale się sprawdzi jako prezent na Dzień Ojca. nadesłane/dekoria.pl
 • Wisząca mapa

Dla taty, który lubi podróżować - prezent idealny! Elegancka mapa pięknie będzie się prezentować np. w salonie lub gabinecie. Ciekawym pomysłem są także mapy-zdrapki, na których można zaznaczać odwiedzone już kraje. A jeśli tata mapę już ma, to może spodoba mu się globus? Dekoracji podróżniczych jest naprawdę sporo - wystarczy trochę poszukać i na pewno znajdziecie coś, co będzie idealnym prezentem na Dzień Ojca.

Mapa jako prezent na Dzień Ojca może być historyczna lub aktualna - wybór na rynku jest naprawdę duży.
Mapa jako prezent na Dzień Ojca może być historyczna lub aktualna - wybór na rynku jest naprawdę duży. nadesłane/dekoria.pl
 • Gazetnik

To bardzo przydatny gadżet, który warto mieć w domu, jeśli czyta się dużo prasy. Dzięki temu gazety są zawsze pod ręką przy ulubionym fotelu lub kanapie. Przy okazji wygląda bardzo elegancko i pomaga utrzymać porządek. Tata, który dużo czyta na pewno ucieszy się z takiego prezentu na Dzień Ojca.

Gazetnik idealnie sprawdzi się przy ulubionym fotelu ojca lub kanapie.
Gazetnik idealnie sprawdzi się przy ulubionym fotelu ojca lub kanapie. nadesłane/dekoria.pl

Koszulki na Dzień Ojca

To prawdziwy hit! Z koszulki na Dzień Ojca ucieszy się na pewno każdy tata. Na rynku dostępnych jest wiele wariantów, z pewnością znajdziecie coś dla siebie. Dostępne są także specjalne koszulki na Dzień Ojca - prezent idealny na 23. czerwca!

Zrobienie koszulki na Dzień Ojca jest łatwiejsze niż myślisz! Wystarczy tylko mieć pomysł, kupić koszulkę w odpowiednim rozmiarze i zanieść ją do punktu,
Zrobienie koszulki na Dzień Ojca jest łatwiejsze niż myślisz! Wystarczy tylko mieć pomysł, kupić koszulkę w odpowiednim rozmiarze i zanieść ją do punktu, który wykonuje nadruki na koszulkach. pixabay.com
 • Koszulka na Dzień ojca z własnym nadrukiem

W bardzo wielu punktach można dziś zamówić koszulkę z nadrukiem - prezent na Dzień Ojca jak znalazł! Co może się znaleźć na takiej koszulce? Ciekawym pomysłem jest umieszczenie jakieś cytatu, albo śmiesznego hasła. Napis może nawiązywać do jakiegoś filmu lub książki, albo być zrozumiały tylko w gronie najbliższych. Pełna dowolność! Koszulka z nadrukiem na Dzień Ojca może mieć także Wasze wspólne zdjęcie - będzie to naprawdę piękny prezent.

Na koszulce na Dzień Ojca może się znaleźć dowolny motyw: ulubiony cytat, Wasze wspólne zdjęcie, albo jakiś symbol, znaczenie którego rozumie tylko Wasz
Na koszulce na Dzień Ojca może się znaleźć dowolny motyw: ulubiony cytat, Wasze wspólne zdjęcie, albo jakiś symbol, znaczenie którego rozumie tylko Wasz tata. pixabay.com
 • Koszulka na Dzień Ojca z motywem ulubionego filmu, drużyny lub zespołu

Jako prezent na Dzień Ojca można także kupić koszulkę w kolorach ulubionej drużyny Waszego taty. Inną opcją jest koszulka z logiem ulubionego zespołu albo motywem ulubionego filmu. Możliwości jest naprawdę dużo! Wystarczy się tylko zastanowić, co najbardziej lubi Wasz ojciec.

Prezent na Dzień Ojca - DIY

Chyba nic nie sprawia takiej radości obdarowanemu, jak własnoręcznie zrobiony prezent. Jeśli macie trochę czasu, warto go poświęcić na przygotowanie prezentu DIY - zobaczycie, że przynosi to także wiele satysfakcji. Jaki prezent na Dzień Ojca najprościej zrobić samemu? Zobaczcie pomysły na najprostsze własnoręczne prezenty na Dzień Ojca.

 • Laurka

Przygotowują ją dzieci w przedszkolu, ale równie dobrze mogą ją przygotować także dorośli. Może przyjmować różne formy: od własnoręcznie przygotowanej kartki, przez grafikę zrobioną w programie komputerowym, na krótkim wideo skończywszy. To piękny sposób na złożenie bardzo osobistych życzeń na Dzień Ojca. Za pomocą kilku zdań i obrazów możemy podziękować za miłość, poświęcenie i wsparcie, jakie otrzymujemy od taty.

Laurka to prawdziwy prezent na Dzień Ojca od serca - w sercu można napisać życzenia na Dzień Ojca. Mogą ją przygotować nie tylko małe dzieci!
Laurka to prawdziwy prezent na Dzień Ojca od serca - w sercu można napisać życzenia na Dzień Ojca. Mogą ją przygotować nie tylko małe dzieci! pixabay.com
 • Ramka na zdjęcie

To będzie na pewno piękna pamiątka, w dodatku łatwa w przygotowaniu. Wystarczy wybrać i wywołać jakieś Wasze wspólne zdjęcie. Następnie dokupić do niego ramkę (najlepiej z jasnego drewna) i ozdobić ją w dowolny sposób: dodając napis, kolorowe tasiemki, czy naklejki. Potem trzeba tylko włożyć zdjęcie do ramki i prezent na Dzień Ojca gotowy!

Ramkę można dowolnie ozdobić a do środka wstawić zdjęcie swoje z tatą i prezent na Dzień Ojca gotowy!
Ramkę można dowolnie ozdobić a do środka wstawić zdjęcie swoje z tatą i prezent na Dzień Ojca gotowy! pixabay.com
 • Kolacja

Tatę z pewnością ucieszy zaproszenie na samodzielnie przygotowaną kolację, szczególnie, gdy na stole pojawią się jego ulubione dania. Zastanówcie się więc, co Wasz tata najbardziej lubi zjeść, a rzadko ma okazję, poproście o przepis mamę lub babcię (ewentualnie znajdźcie go w internecie) i do dzieła! Wspólny posiłek będzie również okazją do spędzenia razem czasu i porozmawiania, co też na pewno ucieszy tatę.

Przygotowanie dla taty wykwintnej kolacji na pewno ucieszy wszystkich smakoszy. To bardzo oryginalny prezent na Dzień Ojca.
Przygotowanie dla taty wykwintnej kolacji na pewno ucieszy wszystkich smakoszy. To bardzo oryginalny prezent na Dzień Ojca. pixabay.com

Prezent na Dzień Ojca - książka

Dzień Ojca - jaki prezent dla taty, który kocha książki? Książka to jeden z najchętniej kupowanych prezentów. Jeśli Wasz ojciec lubi oddać się lekturze i w wolnym czasie chętnie sięga po książkę, będzie to na pewno trafiony prezent. Jaką książkę najlepiej kupić tacie w prezencie na Dzień Ojca?

Książka będzie świetnym prezentem dla taty, który lubi spędzać swój czas wolny na czytaniu. To również bardzo popularny prezent na Dzień Ojca.
Książka będzie świetnym prezentem dla taty, który lubi spędzać swój czas wolny na czytaniu. To również bardzo popularny prezent na Dzień Ojca. pixabay.com
 • Książka Jeremiego Clarksona

Jeremy Clarkson to jeden z najbardziej znanych dziennikarzy motoryzacyjnych na świecie. Jest autorem kilkunastu książek, z których wiele gościło na listach bestsellerów. Słynie z ogromnej wiedzy technicznej, czarnego humoru i ostrego języka. Jeśli więc Wasz tata jest miłośnikiem motoryzacji - to obowiązkowa pozycja dla niego.

 • Książki o piłce nożnej

Mistrzostwa w piłkę nożną potrafią prawdziwie pochłonąć piłkarskich kibiców. Szczególnie w okresie, gdy odbywają się mistrzostwa świata lub Europy, nie brakuje w księgarniach różnych publikacji na ten temat: od historycznych książek, przez biografie, po albumy ze zdjęciami piłkarzy. Wybór jest naprawdę duży - na pewno coś znajdziecie dla taty, który jest fanem piłki nożnej.

 • Książka sensacyjna lub kryminał

Jeśli Wasz tata lubi mrożące krew w żyłach historie, mroczne tajemnice, trzymające w napięciu zwroty akcji i zagadki, które wyjaśniają się dopiero na końcu, to koniecznie musicie mu kupić książkę któregoś z topowych autorów tego gatunku. Aktualnie najbardziej popularni pisarze sensacji i kryminałów to: Remigiusz Mróz, Wojciech Chmielarz, Katarzyna Puzyńska, Jo Nesbo, czy Paulina Świst.

Zobacz także wideo: Ojciec to ktoś, kto ma motywować, popychać do rozwoju, pokazywać świat

źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Życzenia na Dzień Ojca - wybierz najpiękniejsze życzenia dla taty

Z okazji tak ważnego święta, oprócz prezentu na Dnia Ojca, miło złożyć tacie również życzenia. Jeśli szukacie pomysłu na życzenia na Dzień Ojca, zobaczcie nasze propozycje poniżej. Spośród wielu dostępnych życzeń na Dzień Ojca wybraliśmy najładniejsze wierszyki oraz krótkie życzenia, które idealnie sprawdzą się do wysłania w formie SMS.

Na dzień Ojca ślę życzenia,
bo to nie jest bez znaczenia.
Jesteś dobry dla mnie, Tato.
Chcę ci podziękować za to.
Wspierasz mnie od urodzenia,
więc się nigdy już nie zmieniaj!

Przynoszę Tobie tato kwiatuszki tęczowe,
abyś miał gładkie życie i spokojną głowę.

Tato, Tato ukochany,
my życzenia Ci składamy.
Przesyłamy jakby z procy,
sto całusów z całej mocy.

Dziś święto obchodzi najdroższy Tata,
niech los mu z kwiatów życie uplata,
niech nie da poznać żadnych trosk
i rzuci pod nogi pieniędzy stos.

Jakie to szczęście, że będąc już dorosłą osobą,
dzięki Tobie czasami czuję się jak dziecko.
A to takie błogie uczucie...
Bądź ze mną, z nami wszystkimi jak najdłużej,
bo mnie i całej naszej rodzinie tak dobrze z Tobą.

Życzenia na Dzień Ojca. Czego życzyć tacie z okazji święta? [PIĘKNE WIERSZYKI]

Kiedy Dzień Ojca jest w innych krajach

W innych krajach, Dzień Ojca przypada jednak w inne dni. Na przykład w Niemczech Dzień Ojca obchodzi się w dniu Wniebowstąpienia Pańskiego (Christi Himmelfahrt), który przypada na 39. dzień po niedzieli wielkanocnej (40. dnia, licząc wraz z nią). Jest to więc święto ruchome. Z kolei we Włoszech, Hiszpanii i Portugalii jest to 19 marca (dzień świętego Józefa), na Litwie pierwsza niedziela czerwca, w Austrii druga niedziela czerwca. W Turcji Dzień Ojca przypada w 3. niedzielę czerwca. W Danii - 5 czerwca, ale w pozostałych krajach skandynawskich to święto obchodzi się w drugą niedzielę listopada.

Dzień Ojca - co to za święto?

Skąd w ogóle wziął się pomysł na świętowanie Dnia Ojca?

Święto to prawdopodobnie wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i pierwszy raz obchodzono je w miejscowości Spokane w USA 19 czerwca 1910. Inicjatorką Dnia Ojca była mieszkanka tej miejscowości, która postanowiła w ten sposób oddać hołd swojemu ojcu, którego uważała za niezwykłego człowieka (po śmierci żony sam wychował sześcioro dzieci). Nie udało się wówczas ustanowić uroczystości na szerszą skalę. Dopiero prezydent Nixon w 1972 roku oficjalnie ustanowił Dzień Ojca.

Wideo

Komentarze 4

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

m
misiaq
Hahaha niektore prezenty sa bardzo na wyrost :D ja daje pysznosci w koszu prezentowym kupionym o tu https://smaczajama.pl/pl/c/Prezenty-na-Dzien-Ojca/215, zeby tata poczul sie milo, bez szalu ale czas spedzony wspolnie jest wanizjeszy :)

Więcej: http://czterykaty.pl/inspiracje/1,153170,21921185,dzien-ojca-jaki-prezent-wybrac.html
S
Sandra

dzien ojca jest 23 czerwca czyli już był pamiętałam o tacie i lataliśmy z tej okazji w tunelu aerodynamicznym w wielkopolsce po co w już w sierpniu przypominacie o tym i podajecie propozycje prezentów?? nie ma ciekawszych tematów na artykuł? 

S
Sandra

dzien ojca jest 23 czerwca czyli już był pamiętałam o tacie i lataliśmy z tej okazji w tunelu aerodynamicznym w wielkopolsce po co w już w sierpniu przypominacie o tym i podajecie propozycje prezentów?? nie ma ciekawszych tematów na artykuł? 

M
M

Po co o tym piszecie 11 lipca?

Dodaj ogłoszenie