- Zdajemy sobie sprawę, że choroba alkoholowa to temat trudny, wstydliwy. Jednak jeśli chcemy zmienić swoje życie i życie naszych bliskich na lepsze - miejmy odwagę przełamać się i podjąć to wyzwanie - mówi Teresa Tomczak, prezes stowarzyszenia.
Uzależnienie od alkoholu jest jednym z największych problemów społecznych. Ma ogromny wpływ na degradację człowieka we wszystkich dziedzinach życia. Niszczy uczucia, godność człowieka, powoduje śmierć poprzez wypadki pod wpływem alkoholu i rozboje. - Nadużywanie alkoholu, oprócz szkód, które czyni samemu pijącemu ma również wpływ na jego rodzinę, a przede wszystkim na dzieci. To one ponoszą szkody zdrowotne i emocjonalne, a ich usunięcie wymaga długotrwałej terapii, nie zawsze skutecznej. Często też dzieci biorą przykład z pijącego rodzica, również popadając w kłopoty i uzależnienie. Nałogowe picie odbija się tez negatywnie na pracy, powodując absencję i wypadki, sprzyja również utrwalaniu się bezrobocia - zauważa T. Tomczak.
Inowrocławskie stowarzyszenie promuje zdrowy, trzeźwy styl życia. Pomaga osobom uzależnionym od alkoholu i członkom ich rodzin, podejmując wiele działań niezbędnych do utrwalenia abstynencji osób, które zaprzestały picia oraz odbudowywania ich więzi rodzinnych.
Dziś, w ramach Ogólnopolskiego Dnia Trzeźwości, stowarzyszenie „Klub Abstynentów” organizuje „dzień otwarty” w swojej siedzibie przy al. Okrężnej 79 . Dzień ten stanowi okazję, aby przypomnieć o istnieniu organizacji, promujących zdrowy, trzeźwy styl życia oraz zajmujących się pomocą dla osób uzależnionych od alkoholu i członków ich rodzin.
- W Kujawskim Stowarzyszeniu Klub Abstynenta pracujemy na rzecz osób dotkniętych alkoholizmem i członków ich rodzin. Podejmujemy wiele działań dla utrwalenia abstynencji osób, które przestały pić. Pomagamy im w odbudowywaniu więzi rodzinnych i powrocie do społeczeństwa poprzez ponowne podejmowanie pracy czy nauki - wyjaśnia T. Tomczak.
Dziś, w godz. 12-20 stowarzyszenie zaprasza wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób dotknięci są problemem alkoholizmu. Także tych, którzy mają w swoim otoczeniu alkoholika i nie wiedzą, jak mu pomóc. Osoby, które nie mogą przyjść, mogą dzwonić pod nr tel. 52 357-09-96.