Egzamin Gimnazjalny - język angielski. Tutaj opublikujemy ODPOWIEDZI i ARKUSZE

mz
Egzamin Gimnazjalny - język angielski. Tutaj znajdziesz odpowiedzi i arkusze z egzaminu gimnazjalnego.
Egzamin Gimnazjalny - język angielski. Tutaj znajdziesz odpowiedzi i arkusze z egzaminu gimnazjalnego. Sławomir Kowalski
Egzamin Gimnazjalny - język angielski. Na egzaminie gimnazjalnym uczniowie zmierzą się także z językiem obcym. Najpopularniejszy będzie egzamin gimnazjalny z języka angielskiego - tutaj znajdziesz odpowiedzi i arkusze wkrótce po zakończeniu egzaminu.

Egzamin Gimnazjalny - język angielski ODPOWIEDZI

Gimnazjalistów z pewnością najbardziej będą interesowały odpowiedzi do arkuszy egzaminacyjnych, z którymi przyszło im się zmierzyć. Odpowiedzi do egzaminu gimnazjalnego 2018 z części matematyczno-przyrodniczej, humanistycznej i językowej będziemy publikować regularnie na naszej stronie w serwisie edukacja (www.pomorska.pl/edukacja). Odpowiedzi z egzaminu gimnazjalnego pojawią się na naszym portalu po zakończeniu każdej z części egzaminu, znajdziecie je tutaj: EGZAMIN GIMNAZJALNY ODPOWIEDZI. Odpowiedzi z egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego opublikujemy wkrótce po zakończeniu egzaminu.

Gimnazjaliści wyniki swojego egzaminu poznają 15 czerwca 2018 roku. Natomiast od 22 czerwca 2018 szkoły będą wydawały zdającym zaświadczenia z wynikami egzaminu.

Egzamin Gimnazjalny - język angielski

Egzamin Gimnazjalny - język obcy to jedna z trzech części egzaminu gimnazjalnego, z którym będą musieli zmierzyć się uczniowie. Na zakończenie kolejnego etapu edukacyjnego - gimnazjum - w ciągu trzech dni gimnazjaliści będą rozwiązywali arkusze egzaminacyjne, sprawdzające ich wiedzę z trzech obszarów: części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz języka obcego.

Egzamin Gimnazjalny. Wielki sprawdzian wiedzy gimnazjalistów [ODPOWIEDZI, HARMONOGRAM]

Na początku gimnazjaliści rozwiążą zadania z części humanistycznej - ten egzamin już 18 kwietnia 2018. Egzamin z części humanistycznej został podzielony na dwa etapy. Najpierw, o godz. 9, gimnazjaliści będą rozwiązywali arkusz z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie. Następnie, o godz. 11, będą rozwiązywali zadania z zakresu języka polskiego.

Drugiego dnia egzaminów uczniowie przystąpią do egzaminu gimnazjalnego z części matematyczno-przyrodniczej. O godz. 9 rozpoczną rozwiązywanie arkuszy z zakresu przedmiotów przyrodniczych, a o godz. 11 podejdą do egzaminu gimnazjalnego z matematyki.

Ostatniego dnia egzaminów uczniowie napiszą egzamin językowy. Większość - z języka angielskiego. O godz. 9 rozpocznie się egzamin na poziomie podstawowym, a o godz. 11 - rozszerzonym.

Egzamin gimnazjalny angielski

Jak wyglądają arkusze egzaminu gimnazjalnego? Jakie zdania pojawią się na egzaminie gimnazjalnym 2018?

Zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie, przedmiotów przyrodniczych i języka obcego ‎nowożytnego na poziomie podstawowym mają formę zamkniętą. W arkuszu egzaminacyjnym ‎z języka polskiego, matematyki i języka obcego na poziomie rozszerzonym oprócz zadań ‎zamkniętych znajdują się również zadania otwarte. ‎

W ramach egzaminu z języka obcego gimnazjalista może wybrać jeden z wymienionych języków: angielskiego, ‎francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego, ukraińskiego i włoskiego.

Zastrzeżono jednak, że uczeń może ‎wybrać tylko ten język, którego uczy się w szkole jako przedmiotu obowiązkowego.

Do egzaminu z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym ma obowiązek ‎przystąpić każdy gimnazjalista. Egzamin na poziomie rozszerzonym jest obowiązkowy tylko ‎dla uczniów, którzy na egzaminie wybrali język, którego uczyli się również w szkole ‎podstawowej. Mogą do niego przystąpić także pozostali gimnazjaliści, jeśli zechcą sprawdzić ‎poziom swoich umiejętności językowych.

Egzamin Gimnazjalny HARMONOGRAM

Kiedy odbędzie się egzamin gimnazjalny 2018?

Egzamin gimnazjalny składa się z trzech części: ‎

  • humanistycznej z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z zakresu języka ‎polskiego,
  • matematyczno-przyrodniczej z zakresu przedmiotów przyrodniczych i z zakresu ‎matematyki,
  • z języka obcego nowożytnego.‎

Poniżej prezentujemy harmonogram egzaminu gimnazjalnego 2018:

1. część humanistyczna
– 18 kwietnia 2018 r. (środa)
z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9:00
z zakresu języka polskiego
– godz. 11:00

2. część matematyczno-przyrodnicza
– 19 kwietnia 2018 r. (czwartek)
z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00
z zakresu matematyki
– godz. 11:00

3. język obcy nowożytny
– 20 kwietnia 2018 r. (piątek)
na poziomie podstawowym
– godz. 9:00
na poziomie rozszerzonym
– godz. 11:00

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie