Egzamin ósmoklasisty 2021 - język angielski. Oto rozwiązania i sugerowane odpowiedzi. Podamy tu arkusz CKE

Ewa Abramczyk-Boguszewska
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego to trzeci test, do którego przystępują uczniowie. Odbędzie się on w czwartek 27 maja 2021 i potrwa 90 minut. W arkuszu egzaminacyjnym znajdą się zadania sprawdzające sprawność językową uczniów, rozumienie i tworzenie wypowiedzi, a także znajomość środków językowych.

Arkusz i sugerowane odpowiedzi podamy w poniższej galerii po godzinie 13.

Egzamin ósmoklasisty 2021 - język angielski CKE. Tutaj znajd...

***

Do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego w 2021 roku w województwie kujawsko-pomorskim przystąpi około 97 proc. wszystkich zdających, czyli ponad 18 880 uczniów. Egzamin zostanie przeprowadzony w 664 szkołach.

Harmonogram egzaminu ósmoklasisty 2021

 • 25 maja 2021 (wtorek), godz. 9 - język polski
 • 26 maja 2021 (środa), godz. 9 - matematyka
 • 27 maja 2021 (czwartek), godz. 9 - język obcy nowożytny

To też może Cię zainteresować

Niższe wymagania na egzaminie ósmych klas przez naukę zdalną

W związku z pandemią podobnie jak na egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego i matematyki, również na egzaminie z języka angielskiego zostały obniżone wymagania stawiane zdającym. Ministerstwo Edukacji i Nauki swoją decyzję uzasadniło trwającą od wielu miesięcy nauką zdalną (od 26 października 2020 do 17 maja 2021 - młodzież wróciła do szkół w trybie hybrydowym).

To się zmienia na egzaminie ósmoklasisty z języka angielskiego 2021

 • w roku 2021 zdający muszą wykazać znajomością języka angielskiego na poziomie A2 (w skali Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego).
 • za rozwiązanie zadań pisemnych można otrzymać maksymalnie 55 punktów (o 5 mniej niż wcześniej), w tym 34 za zadania zamknięte i 21 za zadania otwarte.
 • mniejsza liczba zadań otwartych sprawdzających umiejętność rozumienia ze słuchu, umiejętność reagowania i znajomość środków językowych
 • mniejsza liczba zadań zamkniętych sprawdzających rozumienie tekstów pisanych i znajomość środków językowych
 • z listy środków gramatycznych wykreślono czas perfect i mowę zależną

Co powtórzyć przed egzaminem ósmoklasisty z języka angielskiego

Na egzaminie ósmoklasisty uczniowie mogą wybrać ten język obcy, którego uczą się w szkole w ramach zajęć obowiązkowych. Język angielski dla wielu ósmoklasistów jest najłatwiejszym przedmiotem egzaminacyjnym. Aby jednak dobrze wypaść przed testem, nie zaszkodzi powtórzyć sobie najważniejsze zagadnienia. W ostatnich dniach trzeba też znaleźć czas na relaks i odstresowanie się.

- Na tym etapie warto powtórzyć słownictwo, które każdy uczeń znajdzie w swoim zeszycie lub podręczniku do nauki języka angielskiego. Warto, też przypomnieć sobie zasady gramatyczne, jak i normy obowiązujące podczas pisania maili, listów, pocztówek - mówi Magdalena Sulkowska, nauczycielka języka angielskiego. Ten ostatni czas warto wykorzystać również na relaks przy ulubionym filmie w wersji angielskiej lub posłuchanie ulubionych youtuberów zagranicznych bez lektora. Warto też zadbać o dobry sen i wypoczynek na zdrowym, powietrzu oraz pozytywne nastawianie. To był trudny rok i mam nadzieję, że dla każdego ósmoklasisty skończy się pozytywnie. Powodzenia!

Dla kogo termin dodatkowy egzaminu ósmoklasisty

Egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać, ale trzeba do niego przystąpić. Dlatego też osoby, które z ważnych i uzasadnionych przyczyn nie mogą napisać egzaminu w maju, muszą zaliczyć go w terminie dodatkowym.

Do egzaminu ósmoklasisty w terminie dodatkowym przystępuje uczeń, który:

 • z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpił do egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu lub przedmiotów w terminie głównym
 • przerwał lub któremu przerwano i unieważniono egzamin ósmoklasisty z danego przedmiotu lub przedmiotów w terminie głównym (również z przyczyn losowych lub zdrowotnych).

Do egzaminu ósmoklasisty w terminie dodatkowym przystępuje również uczeń, któremu dyrektor OKE lub dyrektor CKE unieważnił egzamin z danego przedmiotu lub przedmiotów.

Do egzaminu ósmoklasisty w terminie dodatkowym zdający przystępuje w szkole, której jest uczniem lub słuchaczem.

Termin dodatkowy egzaminu ósmoklasisty 2021

 • 16 czerwca 2021 (środa), godz. 9 - język polski
 • 17 czerwca 2021 (czwartek), godz. 9 - matematyka
 • 18 czerwca 2021 (piątek) – godz. 9 - język obcy nowożytny

Wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 2 lipca 2021. O tego, jak wypadną nim uczniowie zależy, w jakiej szkole będą się uczyć w kolejnym roku szkolnym. Wyniki egzaminu ósmoklasisty są bowiem brane pod uwagę przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

K
Krista Dixon

I earned $15000 ultimate month by using operating online only for 5 to 8 hours on my computer and this was so smooth that i personally couldn’t accept as true with before working on this website.GDfg if you too need to earn this sort of huge cash then come and be part of us. do this internet-website online…………

See_______P­A­Y­B­U­Z­Z­1.C­O­M

Dodaj ogłoszenie