Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Egzamin ósmoklasisty 2024 - odpowiedzi. Arkusz i rozwiązania z polskiego i matematyki

Jakub Stykowski
Jakub Stykowski
Bądź z nami w dniu egzaminu, odświeżaj stronę i sprawdź, ile punktów udało ci się zdobyć na egzaminie ósmoklasisty.Przed egzaminem na kolejnych slajdach prezentujemy arkusz i odpowiedzi z egzaminu z polskiego 2023.
Bądź z nami w dniu egzaminu, odświeżaj stronę i sprawdź, ile punktów udało ci się zdobyć na egzaminie ósmoklasisty.Przed egzaminem na kolejnych slajdach prezentujemy arkusz i odpowiedzi z egzaminu z polskiego 2023. Dariusz Bloch
Po egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego wielu uczniów oraz ich rodziców poszukiwać będzie arkuszy CKE oraz odpowiedzi na zadanie podczas egzaminu ósmoklasisty pytania. Świetnie trafiłeś, bo w tym tekście opublikujemy arkusz egzaminacyjny Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Chwilę później pojawią się tutaj odpowiedzi zaproponowane przez naszych ekspertów. Bądź z nami, odświeżaj stronę.

Spis treści

Egzamin ósmoklasisty to nieodłączny element szkolnego życia każdego ucznia. Stanowi on istotny etap w procesie edukacyjnym, bowiem jego wynik może wpłynąć na dalszą ścieżkę kształcenia. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej znaczeniu tego egzaminu oraz podstawowym aspektom związanym z jego przygotowaniem.

Lista lektur obowiązkowych do egzaminu ósmoklasisty

 1. Charles Dickens, Opowieść wigilijna
 2. Aleksander Fredro, Zemsta
 3. Jan Kochanowski, wybór fraszek, pieśni i trenów, w tym tren I, V, VII i VIII
 4. Aleksander Kamiński, Kamienie na szaniec
 5. Ignacy Krasicki, Żona modna
 6. Adam Mickiewicz, Reduta Ordona, Śmierć Pułkownika, Świtezianka, Dziady część II, wybrany utwór z cyklu Sonety krymskie, Pan Tadeusz (całość)
 7. Antoine de Saint-Exupéry, Mały Książę
 8. Henryk Sienkiewicz, Quo vadis, Latarnik
 9. Juliusz Słowacki, Balladyna
 10. Stefan Żeromski, Syzyfowe prace
 11. Sławomir Mrożek, Artysta
 12. Melchior Wańkowicz, Ziele na kraterze (fragmenty), Tędy i owędy (wybrany reportaż).
 13. Wybrane wiersze poetów wskazanych w klasach IV-VI, a ponadto: Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Stanisława Barańczaka, Cypriana Kamila Norwida, Bolesława Leśmiana, Mariana Hemara, Jarosława Marka Rymkiewicza, Wisławy Szymborskiej, Kazimierza Wierzyńskiego, Jana Lechonia, Jerzego Lieberta oraz fraszki Jana Sztaudyngera i aforyzmy Stanisława Jerzego Leca.

Egzamin ósmoklasisty, będący wymogiem obowiązkowym dla każdego ucznia kończącego szkołę podstawową, ma na celu ocenę osiągnięć edukacyjnych ucznia na zakończenie tego etapu nauki. Jedną z istotnych cech tego egzaminu jest jego formuła pisemna, która obejmuje różnorodne zagadnienia z zakresu przedmiotów takich jak język polski, matematyka, czy nauki przyrodnicze.

Skuteczne przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty wymaga systematycznej nauki i świadomego podejścia do materiału. Istotnym elementem jest również znajomość struktury egzaminu oraz rodzajów zadań, jakie mogą się na nim pojawić. Dlatego też warto korzystać z dostępnych podręczników, testów oraz konsultować się z nauczycielami w przypadku wątpliwości.

Jednym z kluczowych momentów egzaminu ósmoklasisty jest praca pisemna, stanowiąca część zadań z języka polskiego. Uczniowie mają okazję wybrać jeden z dwóch tematów oraz form – rozprawkę lub opowiadanie. To zadanie pozwala na wykazanie się kreatywnością, umiejętnością logicznego myślenia oraz właściwą organizacją myśli.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska