MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Egzamin zawodowy czerwiec 2022. Kiedy i gdzie sprawdzić wyniki egzaminu oraz klucze odpowiedzi? Ile punktów trzeba mieć, żeby zdać?

Magdalena Konczal
Magdalena Konczal
Jak wyjaśnia Centralna Komisja Egzaminacyjna: Po zdaniu egzaminu zdający otrzymuje w formule 2012 i 2017 świadectwo potwierdzające kwalifikację w zawodzie, a w formule wyodrębnionych w danym zawodzie oraz po uzyskaniu odpowiedniego poziomu wykształcenia wydawany jest w formule 2012 i 2017 dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe, a w formule 2019 dyplom zawodowy.
Jak wyjaśnia Centralna Komisja Egzaminacyjna: Po zdaniu egzaminu zdający otrzymuje w formule 2012 i 2017 świadectwo potwierdzające kwalifikację w zawodzie, a w formule wyodrębnionych w danym zawodzie oraz po uzyskaniu odpowiedniego poziomu wykształcenia wydawany jest w formule 2012 i 2017 dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe, a w formule 2019 dyplom zawodowy. Fot. Mariusz Kapala/Gazeta Lubuska/Polska Press
Egzamin zawodowy 2022 odbywa się w czerwcu. Uczniowie, którzy w tym roku kończą etap edukacji w technikach, szkołach zawodowych i branżowych już teraz zastanawiają się, kiedy i gdzie będzie można sprawdzić wyniki egzaminu zawodowego. Egzaminy w nowej formule z 2019 roku zakończyły się we wtorek, 7 czerwca. Trwają egzaminy pisemne i praktyczne w pozostałych formułach. W tym tekście znajdziecie najważniejsze informacje na temat sesji letniej w szkołach technicznych. Podajemy terminy egzaminów zawodowych, a także wyjaśniamy jak i gdzie sprawdzić wyniki.

Spis treści

Egzamin zawodowy 2022. Najważniejsze informacje o sprawdzianie w czerwcu

Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie przeprowadzany jest w dwóch częściach: pisemnej i praktycznej. W zależności od momentu rozpoczęcia szkoły, uczniowie przystępują do egzaminu w formułach: 2012, 2017 lub 2019. Egzamin zawodowy sprawdza, jaki poziom wiedzy z zakresu jednej kwalifikacji posiada zdający. Zakres materiału dla poszczególnych profesji zawarty jest w podstawie programowej. Przykładowe zadania na egzaminie zawodowym zostały opublikowane w Informatorach CKE.

Uczniami techników napisali egzamin zawodowy 2022 w części praktycznej. Zobacz prawidłowe odpowiedzi z egzaminu zawodowego - styczeń 2022 - tuż po jego oficjalnym zakończeniu. Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, a także egzamin zawodowy zostały przeprowadzone zgodnie z harmonogramem - od 11 stycznia 2022. Teraz uczniowie będą zmagać się z częścią praktyczną. Zobaczcie odpowiedzi ze wszystkich egzaminów. Sprawdźcie, jak Wam poszło? Odpowiedzi na kolejnych zdjęciach >>>

Egzamin zawodowy 2022. Mamy już klucze odpowiedzi! [rozwiązania, CKE]

Egzamin zawodowy w czerwcu 2022. Terminy

Egzamin zawodowy w części pisemnej odbędzie się w czerwcu 2022 roku. W zależności od formuły egzaminu będą obowiązywały różne terminy. Poniżej podajemy harmonogram sesji letniej egzaminu zawodowego w części pisemnej:

  • Formuła 2012: 21 czerwca 2022;
  • Formuła 2017: 21 czerwca 2022;
  • Formuła 2019: 2-7 czerwca 2022.

Kiedy jest sesja egzaminacyjna w przypadku poszczególnych formuł egzaminów? Oto daty, w których odbywać się będą egzaminy w części praktycznej:

  • Formuła 2012: 20 czerwca-6 lipca 2022;
  • Formuła 2017: 20 czerwca-6 lipca 2022;
  • Formuła 2019: 1-19 czerwca 2022.

Termin dodatkowy egzaminu zawodowego w formule 2019 jest przewidziany na 22-29 czerwca 2022 roku (część praktyczna) i 22 czerwca (część pisemna).

Kiedy i gdzie można sprawdzić wyniki egzaminu zawodowego?

Uczniowie niezależnie od tego, w której formule pisali egzamin zawodowy, wyniki poznają 31 sierpnia 2022 roku. Z kolei 7 września 2022 roku szkołom, placówkom lub centrom zostaną przekazane świadectwa i dyplomy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie.

Wyniki egzaminu zawodowego będzie można sprawdzić online, np. na stronach poszczególnych Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych lub w Systemie Informatycznym Obsługi Egzaminów Potwierdzających Kwalifikacje w Zawodzie. Szkoła powinna przekazać zdającemu login i hasło, które umożliwią zalogowanie się do systemu i sprawdzenie wyników.

Co zrobić, żeby zdać egzamin zawodowy?

Niezależnie od formuły, aby zdać egzamin zawodowy 2022, należy uzyskać:

  • W części pisemnej – co najmniej 50 proc. punktów możliwych do uzyskania (minimum 20 punktów);
  • W części praktycznej – co najmniej 75 proc. punktów możliwych do uzyskania.

Więcej informacji na temat egzaminów zawodowych znajduje się na stronie CKE>>

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pierwszy trening polskich piłkarzy pod okiem 2500 kibiców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Egzamin zawodowy czerwiec 2022. Kiedy i gdzie sprawdzić wyniki egzaminu oraz klucze odpowiedzi? Ile punktów trzeba mieć, żeby zdać? - Strefa Edukacji

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska