Projekt dotyczył takich tematów, jak: Przyszłości Europy - początek czy rozpad? Brexid jako okazja do zreformowania UE, Wspólne dziedzictwo kulturowe - charakterystyczne dla tożsamości europejskiej.
W projekcie uczestniczyło 77 osób z sześciu krajów europejskich. Głównym organizatorem był Partnerschaft Wesendorf Niemcy, partnerami organizacje z miast partnerskich z Czech, Francji, Litwy, Niemiec, Polski i Węgier. Z Polski była siedmio osobowa grupa, członków Stowarzyszenia Rozwoju Powiatu Radziejowskiego.
- Dla realizacji tego projektu zostaliśmy zaproszeni na Węgry - mówili Alicja Górczyńska, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Powiatu Radziejowskiego. - Mieszkaliśmy w miejscowości Azur nad samym Balatonem. Poznawaliśmy węgierską historię, kulturę i gospodarkę.
Uczestnicy spotkania odwiedzili uniwersyteckie miasto Veszprem, na trasie był też Budapesz ze wspaniałymi zabytkami, a potem Wyszehrad.
- Prezentacja na polskim wieczorze i film przygotowany przez młodzież, dotyczyła poglądów Polaków na przyszłość Europy, Brexidu i wejścia Polski do UE. Myślę, że projekt spełnił swoje zadanie - dodaje Alicja Górczyńska
